Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Президент України офіційно визначив Китай стратегічним зовнішньополітичним партнером України

  2021-08-30

  Відповідний блок міститься в Стратегії зовнішньополітичної діяльності України, яку прийняв РНБОУ і ввів в дію своїм указом Президент України 26-го серпня https://www.president.gov.ua/documents/4482021-40017.

  Офіційний текст свідчить про те, що Київ буде розвивати стратегічне партнерство з Пекіном відповідно до укладених міжнародних договорів.

  «Розвиток відносин буде здійснюватися на основі принципів міжнародного права щодо поваги державного суверенітету і територіальної цілісності держав шляхом реалізації базових міждержавних документів, зокрема Спільної декларації про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та Китайською Народною Республікою, підписаного 20 червня 2011 року. Зовнішньополітичні зусилля будуть спрямовані на активізацію політичного діалогу, подальшу лібералізацію торгівлі і візового режиму, практичне наповнення двосторонніх відносин шляхом створення і реалізації спільних проектів у сферах інфраструктури, енергетики, транспорту, промислового виробництва», — проголошує підписаний Президентом України документ.

  У ньому також декларується намір і інтерес України до участі в глобальних азіатських проектах, в тому числі в китайській інфраструктурно-логістичній ініціативі Китаю «Один пояс, один шлях».

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *