Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ В ПОСОЛЬСТВІ УКРАЇНИ В КНР НА ЧЕСТЬ СВЯТКУВАННЯ 20-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

  2011-08-24

  Джерело: Міжнародне радіо Китаю

  23 серпня в посольстві України в КНР відбулася прес-конференція з нагоди святкування 20-річчя незалежності України. На прес-конференції виступив посол України в КНР Юрій Костенко та відповів на запитання журналістів.

  Перш за все, український посол ознайомив присутніх зі здобутками України за 20 років незалежності та основними етапами її розвитку. Також він окреслив економічне становище України на світовій арені. За його словами, в Україні досить добре розвинена металургія, нафтохімічна та важка промисловість, а також сільське господарство. Крім цього український посол зазначив, що Україна є значним постачальником зерна на світовий ринок.

  Відповідаючи на запитання журналістів, Юрій Костенко високо оцінив візит голови КНР Ху Цзіньтао до України. За його словами, обидві країни протистоять різним проявам тероризму і екстремізму та іншим міжнародним викликам, а також спільно підтримують реформування ООН. Також він відзначив важливість співпраці обох країн у сфері сільського господарства. За словами українського посла, Україна є значним експортером сільськогосподарської продукції і має великий потенціал для розвитку у цій сфері.

  Стосовно питання щодо авіаносця «Варяг», купленого і реконструйованого Китаєм, Юрій Костенко відповів, що у Китаю велика берегова лінія і для того, щоб забезпечувати безпеку морських кордонів своєї держави, КНР необхідно володіти військовим флотом, який відповідав би основним вимогам сучасного світу. Також він зазначив, що факт володіння Китаю цим авіаносцем не може нести жодної загрози іншим країнам, адже якщо поглянути на історію КНР, то ця країна ніколи не першою не розпочинала військових дій на морі.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *