Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Представник МЗС Китаю Веньбінь заявив про послідовну позицію з українського питання

  2022-02-26

  Позиція Китаю щодо українського питання послідовна, Пекін закликає всі сторони проявити стриманість і запобігти подальшій ескалації, заявив на брифінгу в п’ятницю офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь, відповідаючи на питання про те, чи змінилася позиція Китаю після всього, що сталося за останню добу в Україні.

  Чи визнає Китай Донецьку та Луганську Народні Республіки?

  Українське питання має складний історичний контекст. Позиція Китаю щодо українського питання послідовна і залишається незмінною.

  Скільки китайських громадян було поранено або вбито в результаті цього воєнного конфлікту?

  Досі я про це не чув.

  Напередодні президент США заявив, що будь-яка країна, яка підтримає агресію Росії проти України, буде заплямована.

  По-справжньому дискредитовані країни – це ті, які безглуздо втручаються у внутрішні справи інших країн та ведуть війни в ім’я демократії та прав людини.

  Минулої ночі ЄС увів санкції щодо Росії у відповідь на вторгнення в Україну. Чи підтримує Китай ці санкції? І вам не здається, що ви ризикуєте зіпсувати відносини зі своїми європейськими партнерами, якщо не виступите відкрито та не засудите Росію?

  США запроваджували санкції щодо Росії понад 100 разів із 2011 року. Факти показують, що санкції ніколи не є ефективним способом вирішення проблем. Вони лише створять серйозні труднощі для економіки та засобів для існування людей у відповідних країнах та регіонах.

  Якою є реакція Китаю на рішення Тайваню запровадити санкції проти Росії?

  Влада Тайваню не пропустить жодної можливості завоювати вплив і заявити про себе на публіці. Такі спроби приречені на провал.

  Рада Безпеки ООН має намір проголосувати за резолюцією, яка засуджує дії Москви. Чи накладе Китай вето на цю резолюцію з огляду на його відмову досі засуджувати Росію за її вторгнення?

  Китай розв’язуватиме відповідні питання, ґрунтуючись на своїй послідовній позиції, цілях та принципах Статуту ООН.

  Прессекретар Білого дому Псакі заявила, що “Це справді важливий момент для Китаю, для будь-якої країни, на якому боці історії вони хочуть стояти”, закликаючи Китай вибрати бік. У вас є якась відповідь на це?

  Китай завжди визначає свою позицію та політику, виходячи з суті питання. Ми стоїмо на стороні миру та справедливості.

  Китай неодноразово закликав до мирного врегулювання української кризи. На жаль, Україна зазнала ракетних ударів. Чи це межа ефективності дипломатичних зусиль Китаю?

  За нинішніх обставин двері до політичного вирішення українського питання не зачинені повністю. Ми сподіваємося, що відповідні сторони зможуть зберігати спокій та раціональність, залишатися прихильними до принципів Статуту ООН та дійти згоди шляхом переговорів. Китай продовжуватиме сприяти мирним переговорам у нашій власній манері та вітатиме всі зусилля, спрямовані на дипломатичне врегулювання.

  Яка позиція Китаю щодо того, що Білорусь виступає як плацдарм для російського вторгнення в Україну?

  Я тільки-но поділився позицією Китаю з українського питання.

  Чи може Китай запропонувати себе як посередник між двома сторонами, щоб покласти край бойовим діям?

  Ми продовжуватимемо сприяти мирним переговорам по-своєму та вітаємо всі зусилля, спрямовані на дипломатичні рішення.

  Представник МЗС Китаю Веньбінь заявив про послідовну позицію з українського питання

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *