Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  “Правило №1: допомагай людям бути краще за тебе. Правило №2: прийняти зміни” – Джек Ма

  2019-01-29

  Під час Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі засновник і голова ради директорів компанії Alibaba Group Джек Ма відкрив свою сесію відповіддю на питання про те, чи стикався він зі страхом або сумнівами в ході створення компанії протягом останніх 20 років. Його підхід полягав у тому, щоб вирішити проблему і рухатися далі.

  “В бізнесі ніколи не турбуйся про конкуренцію, ніколи не турбуйся про тиск. Якщо ти турбуєшся про тиск, не будь бізнесменом. Сьогодні головне, що всі турбуються про все”, – сказав Ма. “Немає експертів завтрашнього дня. Є тільки експерти вчорашнього”.

  Він додав, що вважає за краще наймати на роботу тих, хто, на його думку, розумніший. Кращі люди оптимістичні і не скаржаться, сказав він.

  “Коли я наймаю людей, я наймаю людей, які розумніші за мене. Людей, які через чотири, п’ять років можуть стати моїм босом. Мені подобаються позитивні люди, які ніколи не здаються”, – зазначив CEO Alibaba.

  Ма розповів, що під час відвідування країн, включаючи Кенію і Намібію, Африка нагадала йому Китай 20 років тому. Він назвав чотири надії Африканського континенту:

  1. Підприємці, що змінять континент — у них є сміливість, вони ніколи не будуть турбуватися про майбутнє.

  2. Системи освіти в Африці підходять для епохи даних.

  3. E-труктура, а не інфраструктура — мобільний інтернет для всіх, в тому числі і для ведення бізнесу.

  4. Електронний уряд, що робить його прозорим.

  Ма також розповів про свої погляди на освіту і проблеми навколишнього середовища, назвавши при цьому правила свого життя.

  “Ми повинні навчити дітей бути творчими та інноваційними, робити те, чого не зможуть машини… Щоб керувати розумними людьми, ви повинні використовувати культури, систему цінностей, щоб вони вірили в те, що вони роблять. Ви керуєте дурними людьми з допомогою правил та паперової роботи… У машин майбутнього є чіпи, але у людей є серця. Освіта повинна рухатися в цьому напрямку”, – зазначив Ма.

  За його словами, якщо людство думає про Землю як про людину, “добуваючи нафту і спалюючи її, ви копаєте вугілля, кістки. Земля помститься”.

  Джек Ма сказав, що людству потрібно використовувати технології, щоб допомогти навколишньому середовищу.

  Заробляння грошей було важливо на початку, тепер бізнес також повинен бути екологічним і стійким, сказав він.

  “Одна з причин, через які я вижив протягом 20 років, полягала в тому, що я був учителем. Ви завжди хочете, щоб ваші учні були краще за вас. Правило номер один: допомагай людям бути краще за тебе. Правило номер два: прийняти зміни. Якщо ви не можете змінити це, прийміть це”, – підкреслив Ма.

   

  “Дзеркало тижня”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *