Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Постійна політична підтримка та глибші структурні реформи для відновлення імпульсу зростання Китаю – економічний звіт, опублікований Світовим банком

    2024-01-09

    У 2023 році економічна активність у Китаї пожвавилася завдяки зростанню попиту на послуги, інвестиціям у стійке виробництво та стимулюванню громадської інфраструктури. Однак економічні показники відзначаються нестабільністю, постійним дефляційним тиском і все ще слабкою довірою споживачів. Ці фактори вказують на те, що відновлення залишається нестабільним, як підкреслено в «Який шляхом рухатись вперед? Визначаючи постпандемічний шлях зростання Китаю» (Which Way Forward? Navigating China’s Post-Pandemic Growth Path), останньому економічному звіті щодо Китаю, опублікованого Світовим банком.

    Прогнозоване на на рівні 5,2 відсотка зростання Китаю в 2023 році, сповільниться до 4,5 відсотка в 2024. Позитивні настрої затьмарюються колишньою слабкістю в секторі нерухомості та незмінно низьким глобальним попитом у короткостроковій перспективі, а також структурними обмеженнями зростання, включаючи високий рівень боргів, старіння населення та повільніше, порівняно із минулим, зростання продуктивності.

    «Пом’якшення макроекономічної політики сприяло відновленню в короткостроковій перспективі», – говорить Мара Уорвік (Mara Warwick), директор Світового банку в Китаї, Монголії та Кореї. «Важливе значення відіграли б додаткові структурні реформи для підвищення довіри та відновлення імпульсу зростання, такі як вдосконалення системи врегулювання боргів Китаю та зміцнення сприятливого середовища для приватних компаній».

    Економічні перспективи стикаються зі значними ризиками. Спад у секторі нерухомості може перевищити початкові очікування, вплинувши на настрої та витрати споживачів. Це, у свою чергу, може спричинити тиск на постачальників, кредиторів і доходи місцевих органів влади та призвести до спаду у державних інвестиціях. Крім того, економіка вразлива до зниження глобального попиту та зростання геоекономічної напруги. Зміна клімату та збільшення частоти екстремальних погодних явищ також становлять негативний ризик.

    Звіт також надає погляд на структурні зміни в попиті Китаю та середньострокові проблеми. «Відбувся значний перерозподіл інвестицій з нерухомості на виробництво, в якому віддача є вищою», — говорить Еліца Мілева (Elitza Mileva), провідний економіст Світового банку по Китаю. «Чесний і конкурентоспроможний ринок і передбачуване регуляторне середовище забезпечать надходження капіталу до найпродуктивніших компаній і секторів». Звіт також показує, що більш екологічне та стійке зростання в майбутньому залежатиме від зростання споживання. Політика щодо зміцнення мережі соціального захисту, лібералізації системи «хукоу» та сприяння інклюзивному фінансуванню може спонукати домогосподарства менше заощаджувати та більше витрачати.

    Повний звіт з економіки Китаю від Світового банку дивіться за посиланням.

     

    Постійна політична підтримка та глибші структурні реформи для відновлення імпульсу зростання Китаю – економічний звіт, опублікований Світовим банком

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *