Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Посольство КНР в Україні намагалося перешкодити створенню парламентської групи з Тайваню

  2022-09-02

  Посольство КНР в Україні намагалося перешкодити створенню у Верховній Раді Міжфракційного депутатського об’єднання «На підтримку дружби, торговельно-економічної, культурної та гуманітарної співпраці з Тайванем». Таку інформацію оприлюднила 2 вересня Наталія Бутирська, експерт з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики у статті “Війна в Україні: чому Китай нам не друг”.

  «Посольство КНР в Україні робило спроби завадити створенню групи через дипломатичні канали та політичні кола, але українські парламентарії відкинули можливість будь-якого втручання з боку представників іншої держави, наголошуючи, що діють у рамках політики «одного Китаю», і економічне, культурне та гуманітарне співробітництво з Тайванем не виходить за її межі», — повідомила Наталія Бутирська. І додала: «…у березні українські депутати звернулися до посла КНР в Україні Фань Сяньжуна з проханням допомогти в організації гуманітарних коридорів, але китайська сторона відмовилася від зустрічі. Зате китайські дипломати проявили значно більшу активність і настирність, коли справа торкнулась українських зв′язків із Тайванем».

  За її словами, група дружби з Тайванем з’явилася переважно через розчарування України позицією Китаю. Ця ситуація може негативно позначитись на відносинах Києва з Пекіном і може підштовхнути КНР до більш активної підтримки Москви або показового введення санкцій проти українських депутатів.

  Експерт з питань Східної Азії окремо звернула увагу, що цього року Сі Цзіньпін також порушив традицію кількох минулих років та не надіслав вітальну телеграму з нагоди Дня незалежності України.

  Посольство КНР в Україні намагалося перешкодити створенню парламентської групи з Тайваню

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *