Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Посол України в Китаї: Україна по відношенню до Китаю веде себе не зовсім адекватно

  2015-05-05

  «Деякі українські чиновники досі вважають, що Китай міграційно може бути небезпечний для України», –  заявив посол України в Китаї Олег Дьомін.

  Існуючий візовий режим між Україною і Китаєм є перепоною для розвитку міждержавних відносин. Про це заявив посол України в Китаї Олег Дьомін, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

  “Велика проблема у візовому режимі – Україна стосовно Китаю поводиться, скажімо так, не зовсім адекватно. Справа в тому, що сьогодні для китайських громадян і для бізнесменів, туристів не спрощений режим, Америка дає візи на 10 років, Європа теж, абсолютно спрощений режим в’їзду, а у нас поки існує драконівський режим в’їзду для китайського громадянина, і це одна з перешкод для розвитку наших відносин “, – сказав Дьомін.

  За його словами, вже прямували відповідні звернення до українського парламенту для вирішення цього питання, проте “є ті служби, які, можливо, досі вважають, що Китай міграційно може бути небезпечний для України, що є абсолютно абсурдним”.

  Посол також відзначив і деякий вплив російської пропаганди на думку китайців про Україну.

  “Безумовно, потужно працює російська пропаганда, тут великі представництва російських телевізійних та друкованих видань, а, на жаль, Україна сьогодні не має жодного, і це накладає відбитки”, – сказав він.

  16 квітня надзвичайний і повноважний посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь заявив, що китайський уряд поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

  Посол також зазначив, що “Китай продовжує залишатися другим за величиною торговим партнером України”.

  Раніше повідомлялося, що Китай інвестує $ 15 млрд в програму доступного житла в Україні.

  gordonua.com

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *