Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Посол США закликав КНР відновити переговори

  2022-09-30

  Посол США в Китаї Ніколас Бернс закликав Пекін відновити діалог з Вашингтоном, який китайська сторона припинила після візиту спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань на початку серпня. Передає Bloomberg із посиланням на виступ посла на азіатському саміті у Сінгапурі.

  “Наше послання китайцям: давайте поговоримо, почнемо ці діалоги й рухаймося вперед”, — сказав Ніколас Бернс.

  За словами посла, США необхідно співпрацювати з Китаєм з таких питань, як зміна клімату та охорона здоров’я, навіть коли вони конкурують у технологіях. Він зазначив, що Вашингтон вважає Пекін ініціатором спроб змінити статус-кво на Тайвані, додавши: “Ми попереджали їх, що не погодимося з цим, і ми цього не приймаємо”.

  Як зазначає видання, ці коментарі свідчать про зусилля Вашингтона пом’якшити напруженість у відносинах із Пекіном, яка різко зросла після візиту Пелосі до Тайваню, який Китай вважає своєю територією.

  Минулого тижня спеціальний посланник США з клімату Джон Керрі заявив, що в переговорах щодо клімату з Китаєм ще є місце для прогресу, попри те що вони призупинені. “Я сподіваюся, що найближчими днями Китай вирішить, що слід повернутися до цього”, — сказав він.

  Посол США закликав КНР відновити переговори

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *