Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Посол Китаю в ЄС: «Відмовтеся від закликів до повної перемоги України»

  2023-02-10

  Представник Китаю при Євросоюзі Фу Цун поставив під сумнів намір Заходу допомогти Україні здобути «повну перемогу», повідомляє видання Politico.

  На заході Центру європейської політики у Брюсселі Фу Цун заявив, що Китай «дуже стурбований можливою ескалацією конфлікту». Він також наголосив, що у Пекіні не вірять, що передача зброї Україні ефективно розв’яже проблему вторгнення Росії.

  «Ми дуже стурбовані тим, що говориться про повну перемогу на полі бою. Ми вважаємо, що правильне місце буде за столом переговорів», – додав Фу.

  Крім того, посол Фу Цун відкинув порівняння України та Тайваню. «Мушу відразу сказати, що українська криза і тайванська проблема – це дві абсолютно різні речі. Україна – незалежна держава, а Тайвань – частина Китаю», – сказав він. «Тож ці дві проблеми неможливо порівнювати».

  Коментуючи відносини Європейського Союзу з Тайванем, китайський дипломат зазначив: «Зараз ми спостерігаємо певну ерозію базових зобов’язань. Ми бачимо, що парламентарі, а також високопосадовці інституцій ЄС, відвідують Тайвань».

  Якщо ЄС підпише інвестиційну угоду з Тайванем, як заявив Фу Цун, це «фундаментально змінить… або похитне фундамент» відносин між ЄС і Китаєм. «Це так серйозно».

  Посол Китаю в ЄС: «Відмовтеся від закликів до повної перемоги України»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *