Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Посол Китаю в ЄС про підтримку кордонів України 1991 року: «Не розумію, чому б і ні»

  2023-06-28

  Посол КНР в Євросоюзі Фу Цун припустив, що Пекін може підтримати цілі України щодо відновлення своєї територіальної цілісності у кордонах 1991 року, включно з окупованим Росією Кримом. Про це повідомляє Укрінформ.

  Зокрема, у нещодавньому інтерв’ю Al Jazeera та двом іншим ЗМІ, коли Фу Цуна запитали про підтримку цілей Києва, що включають повернення українських регіонів, які зараз окуповані Росією, високопоставлений китайський дипломат сказав: “Я не розумію, чому б і ні”.

  Посол додав, що Китай поважає територіальну цілісність усіх країн і виступає за мир.

  “Ми поважаємо територіальну цілісність усіх країн. Отже, коли Китай налагодив відносини з колишнім Радянським Союзом, ми домовилися про це. Але, як я вже сказав, це історичні питання, які повинні обговорюватися та вирішуватися Росією та Україною, і це те, за що ми виступаємо”, – зазначив Фу Цун.

  Видання зазначає, що окрім Фу Цуна, представники уряду Китаю загалом утримуються від публічних коментарів щодо російської окупації українських територій.

  Як повідомлялося, в інтерв’ю The New York Times у квітні Фу Цун сказав, що Пекін не визнає спроби Москви анексувати українські території, включаючи Крим і Донбас.

  Китай офіційно не засудив Кремль за повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. КНР дотримується нейтральної позиції та виступає проти тиску на РФ за допомогою санкцій.

  Посол Китаю в ЄС про підтримку кордонів України 1991 року: «Не розумію, чому б і ні»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *