Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Посадові особи на рівні села, селища і повіту ходять по домівках мусульман і конфісковують всі Корани і килимки – Ділшат Раксит, представник Всесвітнього Уйгурського конгресу

  2017-10-10

  Китайські мусульмани-уйгури, а також щільно проживають в Сіньцзянь-Уйгурському автономному окрузі на заході країни етнічні киргизи і казахи, зобов’язані здати місцевій поліції всі предмети, так або інакше пов’язані з ісламом. До таких належать, зокрема, молитовні килимки та всі видання священної книги мусульман – Корану. Зберігати ці предмети в будинку заборонила китайська влада, а порушення їх вимог загрожує серйозними покараннями, повідомляє міжнародне Radio Free Asia.

  рыма

  Кампанія боротьби з ісламом була розгорнута китайським урядом ще на початку поточного 2017 року, коли на територіях, де щільно проживають мусульмани, були заборонені будь-які друковані та аудіовізуальні матеріали, що проповідують релігію. Крім того, під заборону потрапили всі форми релігійного навчання і предмети, які китайська поліція вважає потенційно пов’язаними з тероризмом – наприклад, звичайні ножі, радіокеровані іграшки, легкозаймисті речовини і деяка спортивна символіка. Однак заборонити головну священну книгу мусульман Коран влада Синьцзян-Уйгурського автономного округу ризикнула вперше.

  – Майже в кожному домогосподарстві в Сіньцзяні-Уйгурському автономному окрузі є Коран і молитовні килимки, які використовуються під час намазу (молитви), – розповів журналістам під час прес-конференції, проведеної з метою безпеки в сусідньому Казахстані, представник групи емігрантів Всесвітнього уйгурського конгресу Ділшат Раксит. – Посадові особи на рівні села, селища і повіту ходять по домівках мусульман і конфісковують всі Корани і килимки. Починаючи з минулого тижня повідомлення про це стали приходити з Кашгара, Хотана та інших регіонів. Кожен етнічний уйгур тепер зобов’язаний добровільно здати будь-які предмети, пов’язані з ісламом, зі свого будинку, включаючи Коран, тексти молитов і все інше, що несе символ релігії. Вимоги про це китайська поліція розсилає через популярну в країні мережу миттєвих повідомлень WeChat.

  Китайська влада поки ніяк не коментує повідомлення мусульман-уйгурів про утиск їх прав. Високопосадовець з Синьцзян-Уйгурського автономного округу, поліцейський чиновник, до якого журналісти Radio Free Asia звернулися за коментарями, дізнавшись, про що буде йти мова, просто повісив трубку.

  За словами місцевих чиновників, влада Сіньцзяну вилучає всі Корани, опубліковані більше ніж п’ять років тому, через їхній “екстремістський зміст”.

  Уйгурська організація з прав людини звернулася до Китаю з вимогою поважати міжнародні стандарти у сфері прав людини і свободу релігії.

  Уйгури – тюркський корінний народ, більшість якого проживає на крайньому заході Китаю в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР. За віросповіданням – мусульмани-суніти. Чисельність уйгурів у КНР становить приблизно 11 млн осіб.

  «Newsland»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *