Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Показники китайського експорту впали вперше з 2020 року

  2022-11-07

  В жовтні китайський експорт скоротився вперше з 2020 року, що є ознакою тиску на економіку, охоплену заходами “нульової” терпимості до COVID-19, повідомляє НВ Бізнес з посиланням на Financial Times.

  У жовтні експорт скоротився на 0,3% у річному обчисленні, в той час як економісти прогнозували зростання на 4,5%. Падіння показників експорту в останнє спостерігалося у травні 2020 року.

  Торгівля Китаю була підтримкою економіки протягом періоду пандемії. Експорт різко зріс у 2020 та 2021 роках, оскільки світові ринки переключилися на купівлю товарів, а не послуг. Останні дані підкреслюють тенденцію Китаю до глобального сповільнення, оскільки інші великі економіки підвищують відсоткові ставки для боротьби зі зростанням інфляції.

  За три місяці економіка Китаю зросла лише на 3,9% в річному обчисленні, що нижче цільового показника в 5,5%.

  В той час, коли більшість країн зняли ковідні обмеження, Китай дотримується суворої політики нульового ковіду, стратегії, що спрямована на швидке усунення всіх спалахів коронавірусу за допомогою масового тестування, ізоляції та карантину для близьких контактів із позитивними випадками.

  Слабші, ніж очікувалося, дані по торгівлі посилюють тиск на економіку Китаю, оскільки політики намагаються стримати загальнонаціональне падіння ринку нерухомості та послабити вплив суворої політики нульового ковіду.

  Показники китайського експорту впали вперше з 2020 року

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *