Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Погляд Андрія Богдана, колишнього керівника Офісу Президента України з приводу смерті Посла України в КНР

  2021-02-23

  Як повідомляється, 14-го лютого раптово помер від серцевого нападу Посол України в КНР Сергій Камишев, який не скаржився на здоров’я, але буквально за кілька днів до смерті отримав якусь звістку, пов’язану з його роботою.

  За інформацією телеграм-каналу Shadow Anonymous Андрій Богдан, український юрист, колишній керівник Офісу Президента України, висловив власну думку з цього приводу. Він вважає що проблеми почалися набагато раніше, але погіршилися останнім часом.

  Сергій Камишев можна сказати вчитель Андрія Богдана. Вони разом працювали в уряді Миколи Азарова — були заступниками міністра Кабінету міністрів, Сергій Камишев з міжнародних питань, а Андрій Богдан з питань антикорупційної політики. Досвідчений Сергій Камишев вчив молодого юриста мистецтву апаратних ігор. Тому Андрій Богдан привів його до Офісу Президента на самому початку каденції Володимира Зеленського.

  Питання зміни Посла України в КНР виникло після візиту в Україну тодішнього помічника Президента США з питань національної безпеки Джона Болтона. Він розповів про ключову роль посла України в Китаї Олега Дьоміна в їх лобіюванні участі китайців у «Мотор січі». Олег Дьомін багато років супроводжував цей проєкт в інтересах китайських інвесторів, а коли почалися проблеми, умовив Олександра Ярославського приєднатися.

  На місце Посла претендував Сергій Корсунський, який був тимчасовим повіреним у справах України в США у 2005 році. Американці хотіли, щоб в Пекін поїхав він, але Андрій Богдан в свою чергу перед власною відставкою, забезпечив призначення Сергія Камишева на цю посаду — багатьом це не сподобалося.

  Як вважає джерело, проблеми у посла почалися не пів року тому, а майже відразу після відставки Андрія Богдана, так як з’явилися інші претенденти на його посаду. Але виявилося, що замінити посла — дуже складно, по дипломатичним канонам — це майже скандал. Сергій Камишев не перший раз в Китаї, у нього були старі зв’язки і він міг захиститися. Що стосується китайців, вони проти нього нічого не мали.

  Вшануймо світлу пам’ять Посла України в КНР Сергія Камишева який своєю діяльністю зробив чималий внесок у дипломатичний розвиток україно-китайських відносин.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *