Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Податку на нерухомість у перспективі не передбачається, але спекуляції малоймовірні

  2023-11-20

  Коли покупці житла готові купувати, податок на нерухомість є одним із факторів, який сильно непокоїть їх. Тож не дивно, що всі погляди звернулися на нещодавній законодавчий план, у якому не згадується податок на нерухомість. Про це повідомляє China Daily.

  Деякі на ринку житла вважають, що податок на нерухомість, що широко обговорюється, не стягуватиметься по всій країні в найближчому майбутньому. Це, своєю чергою, викликало спекуляції. Чи можуть люди купувати будинки з інвестиційною метою?

  Але потім, коли журналіст видання ChinaDaily, Ван Їн, поговорив із друзями, щоб з’ясувати це, швидко стало зрозуміло, що покупці житла стають раціональнішими. Для них, схоже, будинок — це місце, де можна жити, а не щось, що можна купити, щоб потім перепродати із прибутком.

  “Я б не став купувати нерухомість виключно заради інвестицій, навіть якби не було податку. Але я можу купити невелику квартиру, щоб моя сім’я жила комфортніше і зручніше”, – сказав друг Ван Їна, чия родина зараз живе в орендованій квартирі, яка знаходиться неподалік середньої школи її сина.

  «Оскільки ціни на нерухомість навряд чи суттєво зростуть, я думаю, що епоха купівлі нерухомості виключно з інвестиційною метою пішла в минуле. Можливий податок на нерухомість розглядатиметься лише у випадку, якщо сім’ї купують або обмінюють будинки для проживання», – сказав інший друг Ван Їна, який не планує купувати житлову нерухомість у найближчому майбутньому.

  Подібні розмови розпочалися після того, як Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників 14-го скликання, найвищого законодавчого органу країни, не включив податок на нерухомість у свій нещодавній законодавчий план. Згідно зі звітом 21st Century Business Herald, поширена думка, що це спеціальне оподаткування не увійде до законодавчого процесу принаймні до 2025 року.

  Однак Джеймс Макдональд, голова та старший директор дослідницького підрозділу Savills China, заявив, що виключення закону про податок на нерухомість із законодавчого плану 14-го Всекитайських зборів народних представників означає відстрочку, а не скасування законодавчого процесу.
  Введення податку на майно в минулому неодноразово затримувалося, причому остання (передбачувана) затримка, ймовірно, пояснюється поточними ринковими умовами, коли введення додаткових податків або витрат може бути недоцільним.

  Однак у майбутньому податки на нерухомість можуть принести значні вигоди. Вони можуть створити надійне джерело доходів для місцевих органів влади, стимулювати відповідальне землекористування та збільшити фінансування основних місцевих послуг, сказав Макдональд.

  Чень Шен, президент Китайської академії даних про нерухомість, сказав, що зараз, ймовірно, не найкращий час для введення податку на нерухомість, враховуючи загальний стан ринку та зростаючий тиск, з яким стикаються забудовники. Будь-який податок зараз може спричинити коливання ринку.
  «Я думаю, що законодавчі процедури з податку на нерухомість можуть стати більш ймовірними, коли діяльність забудовників стабілізується, а ринок побачить висхідний тренд або принаймні повернеться до стабільного стану», – сказав Чен.

  Основна мета стягування податку на нерухомість – запобігти інвестиційним спекуляціям, проте в нинішній ринковій ситуації, як і раніше, діє принцип «вдома призначені для проживання, а не для спекулятивних інвестицій». Таким чином, незалежно від того, чи з’явиться в плані відповідне законодавство, це не змінить фундаментальні основи ринку нерухомості, сказав Шон Броді, керівник відділу досліджень китайського ринку в Cushman & Wakefield, глобальній фірмі, що надає послуги у сфері нерухомості.

  Продовження коригування та оптимізація політики у сфері нерухомості, такі як пом’якшення житлових кредитів, зниження відсоткових ставок на перше житло та усунення обмежень на купівлю та продаж, покликані поступово задовольнити потреби мешканців у необхідному житлі та сприяти сталому та здоровому розвитку реального ринку нерухомості, сказав Броді.

   

  Податку на нерухомість у перспективі не передбачається, але спекуляції малоймовірні

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *