Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Пивоварський сказав, чим корисний новий “Шовковий шлях”

  2016-01-15

  Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський переконаний, що відкриття “Південного шовкового шляху”, альтернативного російському, стане запорукою диверсифікації товарних потоків з країн Балтії та Скандинавії.

  Про це він заявив у п’ятницю журналістам в Іллічівському морському порту повідомляє кореспондент Укрінформу.

  “Відкриття нового транзитного маршруту Україна – Китай через Грузію (Чорне і Каспійське моря – Ред.) забезпечить стабільне й безперешкодне переміщення товарних потоків між країнами Європи та Китаєм, а також всією Азією. Передусім цей транспортний коридор може стати запорукою диверсифікації товарних потоків з країн Балтії та Скандинавії на базі існуючих маршрутів, якими курсують вантажні потяги комбінованого транспорту “Вікінг”, “Зубр” та “Поділля”, – зазначив Пивоварський.

  Він уточнив, що експорт товарів поромно-залізничним сполученням за новим маршрутом здійснюється за погодженим Єдиним пільговим тарифом для країн-учасників. І цей фактор теж буде сприяти завантаженню рухомого складу товарами з багатьох країн Європейського співтовариства. “Особливо з урахуванням непередбачуваних дій уряду Росії, що обмежила транзит українських товарів через свою територію, проігнорувавши норми і принципи Світової організації торгівлі”, – зауважив міністр.

  Як повідомляв Укрінформ, 15 січня о 17 годині болгарський пором “Герої Севастополя” вирушив у перший рейс за транзитним маршрутом Китай – Україна через Грузію із контейнерним потягом у складі 31 вагона на борту.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *