Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Питання обмеження цін на російську нафту обговорили Китай та США

  2022-07-14

  Міністр фінансів Джанет Єллен обговорила можливість обмеження цін на російську нафту під час віртуальної зустрічі із віцепрем’єром Китаю Лю Хе. В інтерв’ю The Wall Street вона заявила, що Китай готовий до подальшого обговорення цього питання.

  Китай, поряд з Індією, є двома важливими цілями у прагненні Джанет Єллен встановити межу цін на російську нафту. Обидві країни продовжують закуповувати великі обсяги російської нафти та утримуються від запровадження санкцій проти Росії за вторгнення в Україну.

  Міністр фінансів сказала, що вона воліла б, щоб країни-покупці російської нафти встановили свою власну цінову політику в цьому питанні. Проте вона сказала, що у багатьох держав зрештою не буде іншого вибору, окрім як погодитись на нижчу ціну.

  «Але навіть якщо вони цього не зроблять (ред.- не встановлять цінову межу), ця санкція буде застосовуватися до західних банків та страхових компаній, з якими вони матимуть справу, і тому постраждають від неї. Але це не завдає їм шкоди. Це їм допомагає», — сказала вона.

  Відповідно до проєкту, який розробляють Джанет Єллен та офіційні особи з країн-союзників «Великої сімки», танкери, які перевозять російську нафту в будь-яку точку світу, можуть отримувати фінансування та страховку від установ США, Великої Британії та Європейського Союзу лише в тому випадку, якщо ціна продажу нафти впаде нижче за встановлену межу.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *