Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Після Джидди: Ван І розповів Лаврову, що Китай має «неупереджену позицію» щодо «української кризи»

  2023-08-09

  Після участі в мирних переговорах у Саудівській Аравії, які відбувалися без участі Росії, Пекін запевнив Москву, що залишається «неупередженим» щодо війни в Україні. Про це очільник китайської дипломатії Ван І розповів 7 серпня своєму російському колезі Сергію Лаврову, повідомило видання Радіо Свобода із посиланням на міністерство закордонних справ КНР.

  Ван наголосив російському міністру, що Китай і Росія є «надійними друзями та партнерами».

  «Щодо української кризи Китай відстоюватиме незалежну та неупереджену позицію, висловлюватиме об’єктивний і раціональний голос, активно сприятиме мирним переговорам і намагатиметься шукати політичне вирішення будь-якої міжнародної багатосторонньої події», – сказав Ван.

  Телефонна розмова відбулася після дводенних переговорів, організованих Саудівською Аравією, де близько 40 країн, включно з ключовими союзниками України – Сполученими Штатами, Великою Британію та Німеччиною, а також Індією та країнами Близького Сходу, зустрілися, щоб обговорити вирішення конфлікту, – майже через 18 місяців від початку повномасштабного вторгнення Москви.

  За словами офіційних ЗМІ Саудівської Аравії, учасники переговорів погодилися з важливістю міжнародного діалогу для пошуку «спільної точки зору, яка прокладе шлях до миру».

   

  Після Джидди: Ван І розповів Лаврову, що Китай має «неупереджену позицію» щодо «української кризи»

  Міністр закордонних справ Китаю Ван І (л) і його російський колега Сергій Лавров, архівне фото

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *