› Аналітика › Підсумки кліматичного онлайн саміту ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА
Підсумки кліматичного онлайн саміту
2021-04-27
23-го квітня завершився останній день кліматичного саміту, який проходив онайлан і в якому взяли участь лідери 40 країн, серед яких були Індія, Китай, Росія, Бразилія, Японія та Канада. Ініціатором саміту виступив діючий президент США Джо Байден.
Вже у свій перший робочий день Байден підписав указ, який розпочав процес повернення США до Паризької кліматичної угоди. До того ж був призначений спецпредставник президента США з питань клімату — Джон Керрі.
Використання вугілля було ключовою темою для обговорення — Китай є найбільшим у світі споживачем викопного палива, але конкретних кліматичних зобов’язань у цій галузі Пекін поки не прийняв.
Напередодні саміту США відбулася триденна поїздка Джона Керрі до Китаю. Разом з китайським колегою паном Се Чженхуа вони пообіцяли співпрацювати «для подолання кліматичної кризи», зобов’язуючись виконувати «конкретні кроки у 2020-х роках», спрямовані на скорочення рівня шкідливих викидів відповідно до цілей Паризької кліматичної угоди 2015 року.
У їхній спільній заяві зазначається, що країни прагнуть співпрацювати у багатосторонньому напрямі, включаючи майбутню кліматичну конференцію COP26 ООН у Глазго, яка має відбутися в листопаді поточного року. Однак вони не змогли створити спеціальну американсько-китайську робочу групу з питань зміни клімату.
«Я думаю, що це вперше Китай визнав проблему зміну клімату реальною кризою. Ви бачите, що ми домовились про критичні елементи напряму співпраці у цій сфері», — зазначив Керрі.
Як сказав співробітник Greenpeace у Пекіні пан Лі Шуо: «Для решти світу дуже важливо зрозуміти, що принаймні в питанні зміни клімату навіть великі країни-конкуренти готові об’єднатися у співпраці».
Які зобов’язання взяли на себе країни?
Сполучені Штати
США пообіцяли скоротити викиди на 50-52% від рівня 2005 року до 2030 року. «Америка становить менше 15% світових викидів. Всі ми, і особливо ті, хто представляє найбільші економіки світу, повинні активізувати свою діяльність», — сказав Байден.
На думку енергетиків, країні доведеться практично виключити використання вугілля для виробництва електроенергії та замінити мільйони автомобілів, що працюють на бензині, на електромобілі.
В останній день саміту Білл Гейтс закликав до нових державних та приватних інвестицій в інновації для досягнення цілей президента Байдена та глобальних цілей щодо уникнення катастрофічних змін клімату. «Просто використання сучасних технологій не дозволить нам досягти наших амбітних цілей», – сказав Гейтс, філантроп та співзасновник корпорації Майкрософт.
Проте понад 300 підприємств, включно з Google, McDonalds та Walmart, поставили свої підписи під офіційним листом Джо Байдену з пропозицією майже вдвічі збільшити цілі США щодо скорочення викидів, пов’язаних із потеплінням планети.
Представники бізнесу сподіваються, що таке звернення матиме вплив на Конгрес, в першу чергу на республіканців. Останні залишаються противниками такого зменшення та вважають такі дії руйнівними для економіки.
Китай
Виступаючи на саміті лідерів, президент Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв досягти нейтрального рівня вуглецю до 2060 року. Він сказав, що викиди в країні досягнуть піку до 2030 року, а потім поступово зменшаться.
Росія
Президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна майже вдвічі зменшила викиди в порівнянні з 1990 роком. Він пообіцяв значно скоротити викиди в країні протягом наступних трьох десятиліть. Він також підрахував, що російські екосистеми мають можливість поглинати 2,5 мільярда тонн еквівалента CO2 щороку.
Індія
Прем’єр-міністр Нарендра Моді оголосив про партнерство Індії та США з питань чистої енергії до 2030 року, яке зосередиться на двох основних напрямках: «Стратегічне партнерство з чистою енергією та Діалог щодо мобілізації кліматичних дій та фінансування».
Бразилія
Президент Бразилії Жаїр Болсонаро пообіцяв досягти нейтральності викидів вуглецю до 2050 року. Він також пообіцяв подвоїти фінансування зусиль, спрямованих на охорону навколишнього середовища. Крім того, припинити незаконне вирубування лісів у країні до 2030 року.
Японія
Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга заявив, що його країна планує зменшити викиди вуглецю (з рівня 2013 року) на 46% до 2030 року. Суга сказав, що доручить своїм міністрам пришвидшити зусилля.
Канада
Нарівні з іншими світовими лідерами прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо також пообіцяв скоротити викиди вуглецю, з рівня 2005 року на 45% до 2030 року. Канада прагне до 2050 року стати нейтральною щодо викидів вуглецю.
Південна Корея
Президент Південної Кореї Мун Чже Ін пообіцяв, що в майбутньому його країна не буде фінансувати будівництво вугільних електростанцій в інших країнах. Він додав, що до кінця 2021 року країна встановить амбіційні цілі щодо скорочення викидів вуглецю.
Лідери таких країн, як Велика Британія, Іспанія, Туреччина, Кенія, В’єтнам та інші, також встановлюють нові цілі для своїх країн, намагаючись боротися зі зміною клімату.
Напишіть відгук