Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ПІДПИСАННЯ СПІЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ВІДНОСИН СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КНР ВІДКРИВАЄ НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ – В.ЛИТВИН

  2011-06-21

  Джерело: Офіційний сайт Верховної Ради України

  Підписання спільної декларації про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та Китайською Народною Республікою відкриває нові перспективи для розвитку взаємин між нашими країнами.

  Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у понеділок під час зустрічі з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао.

  В.Литвин зазначив, що в Україні високо оцінюють досягнутий нашими державами упродовж останнього року рівень взаєморозуміння і довіри, і назвав нинішній візит історичною подією. Голова Верховної Ради привітав Голову КНР з наближенням знаменної дати – 90-річчя від дня заснування Комуністичної партії Китаю, зазначивши, що у стрімкому економічному поступі та науково-технічному прогресі Китаю величезна заслуга належить саме цій потужній політичній силі, що очолює Високий гість.

  В.Литвин також висловив щиру подяку китайській Стороні за участь високої китайської делегації у Міжнародній Конференції зі збору коштів на Чорнобильські проекти та у роботі Київського саміту з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, які відбулися 19 квітня 2011 р.

  Керівник парламенту подякував китайській Стороні за надання можливості реабілітації і оздоровлення українських дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

  Голова Китайської Народної Республіки передав В.Литвину вітання від Голови Постійного Комітету Всекитайських зборів Народних представників пана У Банго і запросив Голову Верховної Ради відвідати Китай з візитом.

  Від імені китайського народу пан Ху Цзіньтао передав вітання українському народу з нагоди 20-ї річниці незалежності, яка святкуватиметься цього року, і побажав нашій країні досягнення нових успіхів в усіх сферах.

  Голова Китайської Народної Республіки відзначив успішний розвиток двосторонніх взаємин, наголосивши, що сьогодні відбулися змістовні українсько-китайські переговори, за підсумками яких підписано ряд важливих документів. Важливою складовою українсько-китайських відносин пан Ху Цзіньтао назвав міжпарламентську складову, наголосивши на плідній співпраці законодавчих органів наших держав на всіх рівнях. Міжпарламентські зв´язки, за його словами, є «активним фактором розвитку» і «рухомою силою» українсько-китайських відносин.

  Голова Верховної Ради України підтвердив запрошення Голові Постійного Комітету Всекитайських зборів Народних представників панові У Банго відвідати Україну з офіційним візитом і зазначив, що в Україні очікують на візит Голови Комітету в закордонних справах ВЗНП, керівника парламентської групи дружби «Китай-Україна» пана Лі Чжаосіна.

  В.Литвин запевнив, що український парламент розглядатиме як пріоритетні законодавчі рішення щодо домовленостей, досягнутих під час зустрічі Президента України і Голови КНР.

  Сторони також наголосили на важливості ролі парламентів у подальшій активізації співпраці на регіональному рівні.

  Голова Верховної Ради також висловив думку про те, що законодавчі органи наших країн могли б акцентувати на розвитку двосторонньої співпраці у гуманітарній, культурній, науковій та освітній сферах. «Поєднання наших зусиль сприятиме досягненню вкрай необхідного нам позитивного кумулятивного результату», – сказав він.

  В.Литвин також повідомив про зростання в Україні інтересу до вивчення китайської мови. За його словами, «китайська мова», як спеціальність, вивчається у семи ВНЗ України, лише в Національному університеті ім.Т.Шевченка її опановують близько 100 студентів.

  Керівник парламенту висловив вдячність китайській стороні за сприяння в організації і проведенні на високому рівні Днів культури України в Китаї у серпні 2010 р. і запевнив у готовності надати необхідне сприяння з боку парламенту з метою забезпечення успішного проведення Днів культури Китаю в Україні восени поточного року.

  В.Литвин висловився за необхідність подальшого розвитку взаємин між науковими установами України і Китаю, зокрема, у галузі суспільнознавства, наголосивши на унікальному досвіді і практиці життя у КНР.

  Голова Верховної Ради також вважає за необхідне поєднати зусилля законодавчих органів наших держав на міжнародній арені.

  Спілкуючись з журналістами після зустрічі, В.Литвин ще раз наголосив, що візит Голови Китайської Народної Республіки є історичним, нагадавши, що це другий візит такого рівня за часи незалежної України. Про важливість візиту, зазначив В.Литвин, свідчить підписання декларації про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства, яка вже зараз наповнюється конкретним змістом, оскільки опрацьовуються механізми для реалізації цього стратегічного партнерства, насамперед, у економічній сфері.

  Важливим, підкреслив Голова Верховної Ради, є підписання угод про співпрацю у сфері зовнішньої політики, які дозволять реалізувати можливості України і КНР в економічної співпраці, у співробітництві у гуманітарній сфері, і активізувати діалог на міжпарламентському рівні. «Думаю, розрахунки робляться і на стратегічну перспективу», – сказав він.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *