Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ПЕРШИЙ ТРАНШ ВІД КИТАЮ НА БУДІВНИЦТВО “ПОВІТРЯНОГО ЕКСПРЕСУ” МОЖЕ НАДІЙТИ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ

  2012-10-26

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Перший транш кредиту Експортно-імпортного банку Китаю на будівництво залізничного сполучення між Києвом і столичним аеропортом “Бориспіль” у розмірі 52 млн доларів може надійти до України вже наступного тижня.

  Про це повідомив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, який провів у п’ятницю переговори з віце-президентом китайського Ексімбанку Сунь Піном (Sun Ping) та експертами банку, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  “За результатами переговорів ми розуміємо, що в нас великі шанси наступного тижня отримати перший транш фінансування національного проекту “Повітряний експрес”. Перші 52 млн доларів”, – розповів В.Каськів.

  Голова Держагентства з інвестицій підкреслив, що очолювану ним структуру з Ексімбанком пов’язують “чудові відносини”. Певну затримку надходження грошей, він пояснює складністю такого великого проекту. “Тут багато питань треба було проговорити, які стосуються й стиковки внутрішнього законодавства обох країн, і процедур оплати. Це дуже складна робота, пов’язана зі структуруванням угод, підготовкою, процедурами фінансування, з розробкою документації. Це потребує певних зусиль і енергії, але ми виходимо на дуже чіткий і послідовний план дій, який дозволить нам фактично перейти в стадію фінансування цього проекту”, – говорить В.Каськів.

  Водночас він наголошує, що проект уже фактично знаходиться у стадії будівництва. “У стадії технічної реалізації проект знаходиться уже фактично чотири місяці”, – пояснив співбесідник агентства. Він нагадав, що в рамках цього проекту буде реалізовано не лише проект будівництва швидкісного залізничного сполучення між центральним залізничним вокзалом і міжнародним аеропортом Києва, а й низка інших інфраструктурних проектів у Київському регіоні.

  Владислав Каськів підкреслює, що “Повітряний експрес” є першим великим спільним проектом, “який прокладає дорогу всім іншим ініціативам”. “Повітряний експрес” повезе вагони з наступними проектами”, – заявляє голова держагентства.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *