Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Перший віце-прем’єр-міністр України та Посол КНР обговорили розвиток торговельно-економічної та інвестиційної співпраці

  2021-06-22

  В середині червня відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Фань Саньжунем з метою обговорення ключових питань взаємовигідної торговельно-економічної співпраці та реалізації спільних інвестиційних проєктів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

  Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що КНР залишається для України стратегічним торговим партнером. Це підтверджує збільшення товарообігу між двома країнами у 2020 до 15,4 млрд дол. США (+ 20,5%). Вже за І квартал 2021 року торгівля зросла на 33,4% – до 4,2 млрд дол. США. Зокрема, китайська сторона зацікавлена у нарощуванні поставок української сої, гороху, ячменю, пшениці, м’яса птиці та іншої продукції.

  Сторони акцентували увагу на важливості підписання найближчим часом Міжурядової Угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури, що дозволить почати підготовчу роботу для запуску інвестиційних проєктів, в тому числі будівництва дороги «Полтава-Олександрія» та інших доріг, вартість яких складатиме близько 1,1 млрд дол.США.

  Також важливим є продовження роботи з розвитку вантажних перевезень в напрямку Китай — Західна Європа транзитом через територію України.

  Крім того, з боку китайських партнерів було підкреслено важливість реалізації міжурядової ініціативи України та КНР «Один пояс – один шлях». Йдеться про підготовку Дорожньої карти на виконання Програми співробітництва між двома країнами в рамках спільного будівництва «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху 21-го століття».

  «Сьогодні ми почули від наших китайських партнерів підтвердження інтересу щодо поглиблення економічного співробітництва, нарощування експорту українських сільськогосподарських товарів, розбудови інфраструктури та реалізації спільних інвестиційних проєктів в транспортній, будівельній, енергетичній, IT та інших сферах. Ми зі своєї сторони підтримуємо подібні ініціативи та сподіваємося на подальший розвиток нашої взаємовигідної співпраці», — підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

  Також у заході взяли участь перший заступник Міністра Володимир Гринюк і заступник Міністра — Торговий представник України Тарас Качка, а також представники керівної ланки Посольства КНР в Україні.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *