Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Перше засідання Вебінару з сучасного Китаю

  2022-06-25

  23 червня 2022 року відбулося перше засідання Вебінару з сучасного Китаю з теми «Російське вторгнення та майбутнє українсько-китайських відносин», організаторами якого стали Національний інститут стратегічних досліджень України, Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України й Українська асоціація китаєзнавців, йдеться в НАН України.

  До дискусії долучилися провідні європейські, американські, китайські й українські науковці та експерти.

  За підсумками обговорення учасники дискусії дійшли таких висновків:

  • Російсько-українська війна завдає шкоди інтересам Пекіну, який через свою «нейтральну позицію» намагається мінімізувати свої втрати.
  • Китай може посилити вплив на «країни третього світу» шляхом покладання на США провини за російсько-українську війну та глобальну нестабільність. Потенційно Китай може зашкодити своїй репутації у «першому світі» через підтримку рф, позиція якої є деструктивною.
  • Розв’язка російсько-української війни визначатиме політику КНР щодо Тайваню в короткостроковій перспективі. Ймовірність успішного силового сценарію «повернення» Тайваню об’єктивно падає.
  • На європейському просторі Китай приваблювали великі ринки й платоспроможне населення, а структурно-політична слабкість ЄС допомагала йому просувати свої інтереси. Відновлення лідерства США в цьому регіоні внаслідок російсько-української війни послабить можливості Китаю та стимулюватиме його шукати шляхи компенсації глобальної впливовості за рахунок інших регіонів Азії та Африки.
  • Динаміка європейсько-китайських відносин по завершенні російсько-української війни посилено впливатиме на українсько-китайські відносини. КНР не підтримувати Україну у війні однозначно, адже вважає, що вона перебуває під недружнім американським впливом.
  • Нейтральну позицію КНР слід вважати не проросійською, а антиамериканською і неготовність Китаю до відкритого протистояння зі США, та продовження попередньої стратегічної лінії на модернізацію, самопосилення й розвиток.
  Перше засідання Вебінару з сучасного Китаю
  Фото: НАН України

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *