Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  “Перевага Китаю полягає в тому, що він може взаємодіяти з усіма країнами” – коментар колишнього прем’єр-міністра Франції Жан-П’єр Раффарена

  2015-10-07

  “Будучи постійним членом Ради Безпеки ООН, Китай відіграє ключову роль в ООН – перевага Китаю полягає в тому, що він може взаємодіяти з усіма країнами”. Про це заявив колишній прем’єр-міністр Франції Жан-П’єр Раффарен в недавньому інтерв’ю кореспонденту  Сіньхуа.

  Китай, який виступає за багатополярний світ, має важливе значення для забезпечення миру та розвитку на планеті, а також для захисту міжнародного порядку, вважає Ж. Раффарен.

  Виступу голови КНР Сі Цзіньпіна на серії самітів з нагоди 70-ї річниці створення ООН він приділив особливу увагу.

  26 вересня Сі Цзіньпін на саміті ООН зі сталого розвитку заявив, що Китай створить фонд зі співробітництва Південь-Південь для надання допомоги державам, що розвиваються в реалізації порядку денного в галузі розвитку на період після 2015 року.

  Він також пообіцяв, що Китай зробить все можливе, щоб до 2030 року інвестувати в найменш розвинуті країни 12 млрд доларів США. Китай також звільнить найменш розвинуті країни, держави що розвиваються, що не мають виходу до моря, а також невеликі острівні економіки, що розвиваються від боргів з терміном погашення в кінці 2015 року, що утворилися в рамках системи видачі міжурядових безвідсоткових кредитів.

  Згадані обіцянки отримали позитивну оцінку з боку членів ООН, оскільки вони демонструють нові зусилля Китаю щодо сприяння глобальному розвитку та “готовність безпосередньо брати участь у боротьбі зі злиднями”, – зазначив французький політик.

  За словами Ж. Раффарена, в Африці Китай вже приступив до надання фінансової допомоги слаборозвиненим країнам в економічному і соціальному розвитку. Він звернув увагу на те, що адміністратор Програми розвитку ООН / ПРООН / Елен Кларк і президент Світового банку / ВБ / Джим Ен Кім позитивно оцінили ключову роль Китаю в області зниження рівня бідності в глобальному масштабі.

  Виступаючи 28 вересня на загальнополітичній дискусії 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, Сі Цзіньпін заявив, що Китай буде, як і колись, докладати зусиль, щоб сприяти миру та розвитку на планеті, а також захищати міжнародний порядок.

  Жан-П’єр Раффарен згоден з цим: “Протягом 70 років Китай швидко розвивався, проте Китай високо цінує роль ООН, особливо роль у збереженні миру в усьому світі. Китайський народ – миролюбний народ”.

  За його словами, будучи постійним членом Радбезу ООН, Китай може проводити обміни з глобального управління з усіма зацікавленими сторонами, такими, як США, Росія, ЄС та Іран і проявляти ​​вплив , котрий збільшується з кожним днем. Це справило на Раффарена глибоке враження.

  Він зазначив, що в складній міжнародній обстановці жодна країна не може подолати глобальні виклики поодинці. Мультілатералізм неможливий без підтримки та участі Китаю.

  Жан-П’єр Раффарен зазначив, що Китай активно бере участь в діях ООН по всьому світу, що демонструє відповідальність Китаю як відповідальної держави. Дуже корисна і підготовча робота Китаю напередодні Паризької конференції зі зміни клімату, яка відбудеться в грудні цього року.

  На його погляд, 21-е століття є століттям співробітництва. “Більше 70 країн готові інвестувати в ініціативу” економічний пояс Шовкового шляху “і” морський Шовковий шлях 21-го століття “, а це свідчить про те, що партнерство – ключ до майбутнього”, – сказав він.

  агенція “Сіньхуа”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *