Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Пекін продовжить реформу обмінного курсу юаня, незважаючи на застереження США – МЗС КНР

    2012-10-26

    Джерело: УКРІНФОРМ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Китай продовжуватиме реформу обмінного курсу юаня відповідно до свого графіку і не піддаватиметься тиску в цьому питанні ззовні. Про це заявила в середу на брифінгу в МЗС КНР офіційний представник відомства Цзян Юй.

    “Ми будемо продовжувати проводити валютну реформу, але процес цей буде поступовим. Несправедливо вимагати від Китаю ревальвувати його валюту істотно за короткий період часу”, – сказала дипломат, коментуючи обговорення напередодні в Палаті представників Конгресу США прийняту раніше Сенатом резолюцію, що звинувачує Пекін в умисному заниженні курсу національної валюти з метою отримання преференцій під час експорту товарів.

    Представник МЗС наголосила, що її країна не схилиться під тиском ззовні в питанні юаня. “Китайська політика відповідає реальним умовам у країні і працює на стабільність і розвиток всієї глобальної економіки”, – наголосила Цзян. Вона нагадала, що з 2005 року юань зріс у ціні щодо долара більш як на 30%. А різке зниження темпів зростання китайської економіки призведе до скорочення споживання у світі і тим самим завдасть їй шкоди, впевнені у Пекіні.

    “Ми взяли до уваги точку зору деяких осіб у США , які виступають проти розігрування карти з обмінним курсом і тиску на Китай. Вони не вважають такий крок правильним під час вирішення внутрішніх проблем США”, – додала Цзян Юй, маючи на увазі спікера Палати представників Джона Бонера, який назвав резолюцію Сенату “небезпечною” і здатною призвести до “торговельної війни” між двома країнами.

    Сполучені Штати не зможуть вирішити свої внутрішні проблеми, політизуючи питання торгівлі з КНР та інші економічні питання, зазначила Цзян Юй.

    У разі, якщо законопроект буде затверджено верхньою палатою американського парламенту, він буде поданий на підпис президенту країни.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *