Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ПАТ “УКРГІДРОЕНЕРГО” ТА КИТАЙСЬКА SINOHYDRO ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

  2011-07-05

  Джерело: Сайт НАК «Енергетична компанія України»

  01 липня 2011 року у Вишгороді між ПАТ “Укргідроенерго” та Sinohydro LLC. (КНР) підписано Меморандум щодо співробітництва в будівництві гідроелектростанції в Україні. За інформацією прес-служби ПАТ «Укргідроенерго», документ з боку української компанії підписав генеральний директор Ігор Сирота, з боку ТОВ “Сіногідро” – генеральний директор Цзен Сінлянь. Підписавши Меморандум, сторони підтвердили свої наміри співпрацювати з метою реалізації Проекту будівництва на території України Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС). Документ підписано з урахуванням пріоритетності завдань стосовно поліпшення та розвитку паливно-енергетичного комплексу України, необхідності створення на державному рівні стимулів та гарантій для сприяння залучення інвестицій, інноваційних технологій в енергетичній галузі.

  За умовами Меморандуму ПАТ «Укргідроенерго», в межах українського законодавства, сприятиме в наданні китайській компанії необхідних технічних документів щодо Проекту для здійснення їхнього аналізу, включаючи техніко-економічне обґрунтування з необхідною технічною та географічною інформацією, даних про оточуюче середовище тощо. На підставі наданої інформації відповідно до міжнародних стандартів, Sinohydro LLC. здійснить усі необхідні технічні консультації та підготує технічну та комерційну пропозиції щодо реалізації Проекту, які будуть розглянуті українською стороною.

  Беручи до уваги те, що Sinohydro LLC. є найбільш потужним підприємством в Китайській Народній Республіці з будівництва гідротехнічних та гідроелектричних споруд, володіє великим досвідом з проектування, будівництва, консультування та фінансування проектів у сфері гідроелектроенергетики світового ринку, має підтримку влади та тісні ділові відносини з банками КНР для реалізації міжнародних проектів у енергетичній галузі. Меморандумом передбачені умови, відповідно до яких, у разі досягнення сторонами згоди стосовно спільної реалізації Проекту будівництва Канівської ГАЕС, китайська компанія докладе максимум зусиль для здійснення фінансування цього Проекту та в процесі його реалізації буде максимально залучати українські трудові ресурси.

  Меморандум укладено терміном на два роки з можливістю пролонгації.

  Нагадаємо, що у квітні 2011 року в Києві відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка з генеральним директором Sinohydro LLC. Цзен Сінлянь, під час якої обговорено можливості співпраці у галузі будівництва електростанцій на території України. За результатами такої зустрічі у червні 2011 року підписано Меморандум про співпрацю в будівництві гідроелектростанцій в Україні між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “Сіногідро”.

  Довідково

  Sinohydro LLC. є найбільшою компанією у світі в галузі будівництва об’єктів гідроенергетики. Компанією побудовано понад 60% гідроелектростанцій Китаю, близько 50% ГЕС у світі, в тому числі – найбільша у світі гідроелектростанція Three Gorges (розташована на річці Янцзи у провінції Хубей). Також компанія займалася будівництвом найпотужнішої у світі гідроакумулюючої електростанції з встановленою потужністю 2400 МВт, яка знаходиться в місті Гуанчжоу. Sinohydro LLC. володіє розвиненими технологіями, а також відрізняється високими темпами виконання робіт. Загальний обсяг робіт компанії у 2010 році склав близько 20 млрд доларів США. Компанія налічує близько 130 тис. співробітників, а також є однією з провідних компаній, що займаються будівельно-монтажними роботами. Sinohydro LLC. тісно співпрацює з банками Китаю. Користуючись можливістю кредитування, компанією побудовано багато станції в усьому світі: Америці, Африці, Азії та ін. Загальна сума банківського кредитування для компанії складає 8 млрд доларів.

  Будівництво Канівської ГАЕС – один з найбільш пріоритетних проектів ПАТ “Укргідроенерго” в найближчій перспективі, завданням якого є підвищити енергетичну незалежність держави та рівень безпеки Об’єднаної енергетичної системи України. Сьогодні на Дніпрі працює Канівська ГЕС, яку побудовано у 1972-1975 рр. Верхня водойма цієї станції приваблива для використання її в якості нижнього водоймища для майбутньої Канівської ГАЕС. Будівництво Канівської ГАЕС розпочалося в 1983 році. Спочатку проект був розроблений із проектною сумарною встановленою потужністю 3600 МВт. Після розпаду СРСР Урядом Україні прийнято Мораторій на будівництво Канівської ГАЕС. У 1999 році Мораторій було знято і компанії “Укргідроенерго” доручено розробити та уточнити проект будівництва станції, а також надати свої пропозиції щодо цього проекту. Після проведення необхідних розрахунків і погоджень ВАТ “Укргідроенерго” спільно з компанією НЕК “Укренерго” і Міністерством палива та енергетики України прийнято рішення про затвердження основних параметрів Канівської ГАЕС із встановленою потужністю 1000 МВт у турбінному режимі та 1120 у насосному (у складі 4 гідроагрегатів). Було розроблено та затверджено техніко-економічне обґрунтування, а також прийнято для розробки проект з урахуванням заданої потужності. Наразі проект перебуває на стадії доопрацювання та підготовки до експертизи. У рамках початкового проекту роботи по основним спорудам практично не велися. Проводилися лише підготовчі роботи з будівництва доріг та транспортних розв`язок, розвиток інфраструктури і комунікацій. На сьогодні ступінь готовності підготовчого періоду для будівництва Канівської ГАЕС є високим: є дороги, комунікації, тимчасові будівлі для здійснення будівництва.

  Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПАТ “Укргідроенерго” разом із Київською та Дністровською ГАЕС.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *