Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Підписння інвестиційного договору між ПАТ «Донбасенерго» і Dongfang Electric International Corporation

  2018-12-25

  20 грудня відбулося урочисте підписання інвестиційного договору між ПАТ «Донбасенерго» та китайською компанією Dongfang Electric International Corporation (м. Ченду, провінція Сичуань). Угода передбачає спільну реалізацію проекту з реконструкції енергоблока №6 Слов’янської ТЕС.

  На урочистому заході були присутні Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Кубів Степан Іванович, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей, Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Бойко Наталія, народні депутати – члени Депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з КНР, Засновник та директор Української Асоціації Шовкового шляху Silk Link Никорак Ірина та інші.

  У своєму вітальному слові Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України зазначив, що енергетика традиційна та альтернативна є одним з найбільш перспективних напрямків для інвестицій в Україні, а також одним із найбільш важливих пріоритетів є співпраця з Китаєм, де є великий потенціал та можливості. Та головне, що модернізація українських підприємств є ключовим важливим напрямом роботи, адже дозволяє збільшити ефективність виробництва, створити робочі місця, збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів, додав Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей також привітав всіх з такою знаковою подією та наголосив на необхідності розвитку двосторонньої співпраці у різних галузевих напрямах. Посол зазначив, що сьогодні зелена енергетика є тією сферою, яку Україна необхідно розвивати; це та сфера співпраці між Китаєм і Україною, що має досить великі перспективи.

  “Цей проект є першим великим проектом у сфері теплоенергетики, який китайське підприємство виграло шляхом проведення відкритого конкурентного тендеру. Це безумовно має принципово нове значення. Компанія Dongfang – це потужне підприємство КНР, це найбільший виробник енергоустаткування і найбільший підрядник на інженерні роботи у цій галузі в усьому світі. Тому, я вимагаю, щоб DEIC приділяла підвищену увагу цьому проекту, проводила високоякісні роботи, строго дотримуючись умов договору та європейських стандартів. Добре вивчіть загальний стан і національні особливості України, підготуйте додатковий план на випадок питань і труднощів, що можуть виникнути в процесі проведення будівельних робіт”, – підкреслив Ду Вей.

  Проект увійшов до переліку перспективних для спільної реалізації Урядів України та Китайської Народної Республіки.

  Контрактом передбачено розділення енергоблока №6 на два нові сучасні енергоблоки №6б та №6а потужністю 330 МВт кожний за технологією циркулюючого киплячого шару. Ціна контракту складає  684 295 700 USD.

  Згідно з планом блок №6б буде введений в експлуатацію в липні 2022 року, блок №6а – у липні 2023 року. На нових промислових потужностях буде використовуватись вугілля газової марки.

  Мета проекту – підвищити ефективність роботи ТЕС, продовжити ресурс її використання на 40 років, скоротити питомі витрати палива та витрати на технічне обслуговування. Крім того, будуть створені нові потужності в енергодефіцитному регіоні з розвиненою інфраструктурою, а енергетична система України отримає додаткові маневрові потужності.

  Генеральний директор ПАТ «Донбасенерго» Бондаренко Едуард привітав підписання інвестиційного договору, та наголосив, що реалізація проекту сприятиме підвищенню надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, розвитку суміжних галузей України та матиме позитивний соціальний ефект. На період реконструкції енергоблоку №6 буде створено 1500 робочих місць, від початку експлуатації нових потужностей роботою будуть забезпечені 340 осіб. Активізація будівельних робіт забезпечить розвиток інфраструктури м. Миколаївка Донецької області.

  Реконструкція енергоблоку №6 Слов’янської ТЕС дозволить значно знизити собівартість виробленої електроенергії, спалювати низькосортне вугілля без додавання природного газу в діапазоні навантажень 40-100%.

   

   “Тянься Лінк”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *