Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ООН вимагає від Росії припинити війну в Україні

  2022-03-02

  Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити застосування сили в Україні та вивести свої війська з чужої держави.

  “ЗА” проголосувала 141 держава. Такий результат зустріли оплесками.

  “Проти” було п’ять разом із Росією. До її “антиукраїнської коаліції” увійшли — Білорусь, Сирія, КНДР та Еритрея.

  “Утрималось” 34, серед яких Китай, Індія, ПАР, Казахстан, Пакистан, Іран, Ірак, Куба, ЦАР. Про це повідомляє CNN.

  ООН вимагає від Росії припинити війну в Україні

  У резолюції сказано, що “також вимагають, щоб Російська Федерація негайно, повністю та беззастережно вивела усі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

  Після голосування генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш високо оцінив резолюцію.

  “Послання Генеральної Асамблеї голосне та зрозуміле: негайно припинити бойові дії в Україні. Зброя має замовкнути зараз. Відкрийте двері для діалогу та дипломатії зараз. Територіальна цілісність та суверенітет України мають поважатися відповідно до Статуту ООН”, — заявив генсек ООН.

  “Ми не можемо втрачати жодної хвилини. Жорстокі наслідки конфлікту очевидні. Але хоч би якою була погана ситуація для людей в Україні прямо зараз, вона загрожує стати набагато, набагато гіршою. Годинник цокає. Це бомба уповільненої дії”, — додав він.

  Довідково:

  • ООН закликала у вівторок виділити $1,7 млрд на гуманітарну допомогу Україні та сусідніх країн.
  • 1 березня під час розгляду на 49-й сесії Ради ООН з прав людини, яка проходить у Женеві, ситуації з вторгненням російської армії в Україну міжнародні дипломати не стали в черговий раз слухати брехню, яку збирався розповісти їм міністр закордонних справ Росії підсанкційний та нев’їзний до ЄС Сергій Лавров.
  • Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан заявив про те, що розпочинає розслідування можливих військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *