Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Діяльність АУКС

  Онлайн-семінар ТПП України для українських експортерів та китайських інвесторів

  2021-03-25

  З метою обговорення актуальних питань торговельно-економічного співробітництва між Україною і Китаєм 24-го березня була проведена онлайн-конференція «Перспективи розвитку торгово-економічних відносин між провінцією Хенань та Україною: новий час – нові можливості».

  Китай продовжує зберігати статус найбільшого торгового партнера України. Незважаючи на пандемію COVID-19 у всьому світі, товарообіг України з Китаєм щороку збільшується. У 2020 році, наприклад, він збільшився на 21% – імпорт склав $8,3 млрд, в той час, як в Китай було експортовано товарів на суму $7,1 млрд (зростання на 98%).

  «Нинішні хороші показники товарообігу між Україною та Китаєм можуть бути істотно збільшені, а Україні є що запропонувати КНР не тільки в сировинному і аграрному секторах, але і з точки зору експорту високотехнологічної продукції, продукції з високим ступенем обробки та високою доданою вартістю. Україна має значний потенціал для співпраці з Китаєм в різних сферах», — зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

  Геннадій Чижиков наголосив, що для ТПП України важливу роль відіграє розвиток співпраці з китайськими партнерами на регіональному рівні. Наразі є 5 представників ТПП України в різних провінціях КНР, у тому числі і в провінції Хенань. Активно працює і двостороння Ділова рада.

  Учасників заходу привітали очільники дипломатичних установ двох країн – Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун і Тимчасова повірена у справах України в КНР Жанна Лещинська.

  «У даний час все більше і більше китайських компаній їдуть в Україну для вивчення бізнес-середовища, інвестування і відкриття підприємств, що свідчить про привабливість ринку України», — сказав Фань Сяньжун.

  У свою чергу, Жанна Лещинська відзначила досягнення торговельно-економічної взаємодії двох країн за підсумками 2020 року. Окремо було повідомлено про здійснену Посольством роботу у контексті сприяння, яке надається українським компаніям-експортерам в рамках механізмів підтримки Ради експортерів та інвесторів (РЕІ) при МЗС України.

  Сергій Цівкач, виконавчий директор Ukraine Invest, розповів про роботу організації, умови співпраці над конкретними інвестиційними проєктами, а також звернув увагу на нещодавно презентовану версію Ukraine Invest Guide, яка призначена для інвесторів і представників бізнесу, зацікавлених в інвестуванні в Україну.

  Під час конференції також мали змогу виступити представники 35-и українських організацій (Національний аерокосмічний університет, Асоціація в’їзного туризму України, авіаційна компанія «Науковий центр АєроКонТех» тощо) і китайського бізнесу (Авіаційна інвестиційна компанія провінції Хенань, Zhengzhou Yunneng Health Management Co., Ltd., Zhongyuan Yuzi Investment Holding Group Co., Ltd. тощо). Зокрема, були обговорені можливості співпраці у галузях туризму, авіації та охорони здоров’я.

  Онлайн-семінар ТПП України для українських експортерів та китайських інвесторів

   

  Онлайн-семінар ТПП України для українських експортерів та китайських інвесторів

   

  Фото: Посольства України в КНР

  “ТПП України”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *