Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Огризко має «нульові очікування» щодо миротворчої діяльності Китаю

  2023-05-12

  Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко має «нульові очікування» щодо миротворчої діяльності Китаю для завершення розв’язаної росією війни проти України, передає Укрінформ.

  Про це дипломат заявив на пресконференції «Китайський підхід до вирішення конфліктів: загроза чи можливість?», повідомляє кореспондент Укрінформу.

  «Тому, я гадаю, що очікування для нас (щодо миротворчої діяльності Китаю. – ред.) – це моє припущення і передбачення – нульові. Китай буде грати в основному для Глобального Півдня, щоб себе там показувати миротворцем і на цьому намагатися заробити якісь бали виключно в китайських інтересах, а ніяк не українських. І, власне, та робота, яку він зараз буде проводити, у тому числі з спецпредставником (уряду Китаю у справах Євразії. – ред.), який десять років працював у росії, буде однозначно не проукраїнською», – сказав Огризко.

  Голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко своєю чергою звернув увагу на те, що навіть західні політологи кажуть, що нейтральність Китаю насправді є «проросійською нейтральністю».

  «Якщо йдеться про якісь спроби миру з боку Китаю, це ніколи не буде справедливий мир на підставі міжнародного права і територіальної цілісності, та суверенітету України. Ми бачимо у 12 пунктах пропозиції мирного плану Китаю, що це насправді намагання посприяти своєму молодшому партнерові (росії. – ред.) і не більше того», – сказав Мережко.

  Огризко має «нульові очікування» щодо миротворчої діяльності Китаю

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *