Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Очільники МЗС Китаю та РФ зустрілися у Москві: домовилися посилити “стратегічну координацію”, – ЗМІ

  2023-09-20

  Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим та пообіцяв посилити “стратегічну координацію” Пекіна з Москвою, оскільки обидві країни закладають основу для зустрічі своїх лідерів у Китаї наступного місяця.
  Про це інформує видання “Еспресо” із посиланням на Bloomberg.

  Зазначається, що Ван Ї здійснює триденну поїздку до Москви для переговорів про безпеку та зовнішню політику з Лавровим на тлі поглиблення відносин між Китаєм та РФ.

  За словами очільника китайського МЗС, Китай і Росія “повинні продемонструвати свою відповідальність як великі держави, виконати належні міжнародні зобов’язання та продовжувати зміцнювати стратегічну координацію”. Він додав, що жодна з країн не повинна підпадати під вплив “третіх сторін”, натякаючи на США.

  Згідно із заявою, міністр закордонних справ Росії сказав, що обидві країни повинні “посилити координацію та співпрацю в рамках багатосторонніх структур”, таких як ООН і Шанхайська організація співробітництва.

  Bloomberg пише, що зустріч голів МЗС Китаю і Росії зустріч відбувається одночасно зі щорічною Генеральною асамблеєю ООН у Нью-Йорку. Цього року Китай відправив на ту зустріч віцепрезидента Хань Чжена. У попередні роки там були присутні президент Сі Цзіньпін або Ван Ї.

  Очікується, що наступного місяця президент Росії Володимир Путін відвідає Китай для участі в форумі “Один пояс, один шлях”, де він збирається зустрітися з Сі. Це буде перша закордонна поїздка росіянина після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за підозрою у воєнних злочинах.

  У червні речник МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що Китай не надавав Росії військової чи будь-якої іншої допомоги у війні проти України.
  8 серпня очільник міністерства закордонних справ Китаю Ван Ї після саміту в Джидді запевнив свого російського колегу Сергія Лаврова, що Пекін залишається неупередженим щодо війни в Україні.

  Також напередодні візиту Ван І до Москви з ним зустрівся радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Вони обговорили низку питань, зокрема війну в Україні.

   

  Очільники МЗС Китаю та РФ зустрілися у Москві: домовилися посилити "стратегічну координацію", - ЗМІ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *