Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Обвал цін на сировину в Китаї відображає побоювання ринку з приводу перспектив китайської економіки

    2016-05-17

    Різке зниження цін на сировину в Китаї, включаючи падіння котирувань на сталь і залізну руду, відображає побоювання ринку з приводу перспектив китайської економіки, а не є виключно наслідком короткострокових спекулятивних операцій на ринку, вважають аналітики.

    “Китай оприлюднив ряд статданих, які викликали сумніви в стабілізації економіки країни, – наводить MarketWatch слова старшого аналітика IronFX Global Шараламбоса Піссуроса. – Дані про капіталовкладення, роздрібні продажі і промислове виробництво за квітень виявилися гіршими за очікування ринку, що говорить про те, що хороші березневі показники необов’язково відображають реальний стан справ в економіці “.

    Але ще до публікації цих статданих на минулих вихідних, ринок металів Китаю істотно просів на минулому тижні. Так, ф’ючерси на залізну руду і арматуру на біржах в Шанхаї і Даляні подешевшали на 13%, тоді як ціни на гарячекатану сталь опустилися на 12%.

    При цьому аналітикам часто було складно відокремити фундаментальні причини для такого падіння від короткострокових ефектів, в число яких входить зрослий інтерес спекулянтів до ринку сировини Китаю. Зокрема, обсяг торгів ф’ючерсами на залізну руду на Далянській біржі в квітні склав $ 330 млрд, що вдвічі більше показника за лютий.

    У відповідь на підвищення обсягів спекулятивної торгівлі операторам бірж довелося підвищити комісію на угоди і збільшити мінімальний розмір гарантійних депозитів.

    Почасти погіршенню ситуації посприяли дані про зростання запасів сировини. Запаси залізної руди в китайських портах за минулий тиждень виросли на 1,4%, до максимуму з березня 2015 року, тоді як зростання запасів арматури було зафіксоване вперше за дев’ять тижнів.

    Все це негативно позначається на настрої інвесторів і представників сталеливарної галузі. Як показує S&P і Platts індекс відносини учасників китайського ринку сталі до ситуації на ринку (China Steel Sentiment Index, CSSI), більше половини опитаних експертів очікують зниження цін на сталь в червні.

    “Bin.ua”

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *