Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Обвал китайського ринку

  2015-07-03

  Мінус 10% за тиждень. Саме з таким результатом закрили робочий тиждень китайські фондові майданчики. Але із середини червня падіння є втричі більшим.

  Після такого обвалу, тут було запроваджено спеціальну комісію, що й має розібратися з причинами таких різких коливань і з‘ясувати, чи мали місце нелегальні дії. А поки що ця комісія оголосила про обмеження кількості ІРО і надання підтримки довгостроковим інвесторам.

  До червневого обвалу китайські ринки зростали неймовірними темпами. Тому й падіння виявилося настільки стрімким та суттєвим.

  Експерти зазначають:

  “Думаю, урядові заходи мають позитивний ефект. Адже оце нещодавнє падіння спричинене просто браком впевненості. Всі відчувають, наскільки сильним є тиск з приводу необхідності стабілізувати ринки. З іншого боку – в п‘ятницю вранці торги були стабільнішими, але після обіду знову було падіння. Тобто, це – замкнене коло.”

  Уряд КНР та регуляторні органи намагалися зупинити падіння ще минулого тижня. Зокрема, було зменшено відсоткову ставку та послаблено умови кредитування. Але це не допомогло.

  Народний банк Китаю виділив гроші на середньострокові кредити для банків, аби забезпечити їм достатні обсяги ліквідності.

  Китай – друга економіка світу, тому такі небезпечні коливання тут лякають не лише місцевих, але й світових інвесторів.

   

  EURONEWS

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *