Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  “Новий шовковий шлях”: Гройсман пропонує залучити українські компанії

  2017-11-28

  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє про необхідність залучення українських компаній до інфраструктурних проектів “Нового шовкового шляху”.

  Про це він сказав під час зустрічі з главою уряду Грузії Георгієм Квірікашвілі в ході візиту до Тбілісі, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

  Зокрема, зазначається, що Гройсман запропонував грузинській стороні продумати можливості залучення українських компаній до реалізації інфраструктурних проектів в рамках проекту “Нового шовкового шляху”.

  Прем’єр-міністр України підкреслив, що поєднання географічних та транспортних можливостей Києва та Тбілісі може і повинно стати важливою складовою міжнародної ініціативи «Новий шовковий шлях”.

  З цим погодився глава уряду Грузії. “Новий шовковий шлях неможливий без України. У вас є вихід до Європейського Союзу, у нас – до Китаю, з яким діє режим безмитної торгівлі”, – сказав він.

  У цьому контексті Гройсман нагадав, що у вересні поточного року в Одесі підписано Меморандум про співпрацю між ПАТ «Укрзалізниця», АТ «Грузинська залізниця» та ЗАТ «Азербайджанська залізниця», який сприятиме розвитку залізничних маршрутів через Кавказ в напрямку України та Євросоюзу та у зворотному напрямку.

  «У нас є попередні домовленості щодо створення спільних транспортних структур, тарифної політики. Треба прискорювати цей процес. Впевнений, що наші перемовини дадуть додатковий імпульс цьому процесу», – зазначив Гройсман.

  Значну увагу сторони приділили і двосторонньому співробітництву – як на рівні запровадження спільних ділових проектів, так і в напрямку обміну досвідом реформ. Як зазначив Гройсман, Київ цікавить досвід Тбілісі в боротьбі з корупцією, формуванні ринку землі, великій приватизації. Він назвав доцільним формат постійних експертних консультацій по означених питаннях на рівні відповідальних міністерств та відомств, а також посилення роботи Міжурядової комісії з економічного співробітництва.

  Гройсман також підкреслив, що Грузія входить в топ-20 перспективних ринків для українського експорту, і це відображається на показниках взаємної торгівлі. Якщо минулого року товарообіг між державами сягнув майже 500 млн дол., то за 7 місяців поточного року перевищив 345 млн дол.

  «Зараз ми ставимо завдання довести товарообіг до 1 млрд дол. Серед перспективних напрямків співпраці – агросектор, туризм, енергетика… Питання економічної співпраці мають великий пріоритет. Вся наша команда готова до конкретних рішень, які будуть сприяти поглибленню стосунків”, – додав Прем’єр-міністр України.

  Як зазначається на Урядовому порталі, Україна посідає 5 місце серед торговельних партнерів Грузії. Обсяг українського експорту в Грузію за 9 місяців поточного року становив 296,8 млн дол. США (зростання -9,4%). Основні статті – тютюн та промислові замінники тютюну, чорні метали, м’ясо та їстівні субпродукти, алкогольні та безалкогольні напої, продукти харчової промисловості, цукор і кондитерські вироби з цукру. Обсяг грузинського імпорту в Україну за 9 місяців року становив 49 млн дол. Основною статтею імпорту алкогольні та безалкогольні напої та добрива.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *