Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Новий Глава Гонконгу офіційно обійняв посаду

  2022-07-01

  У день 101-ї річниці утворення КПК та 25-ї річниці приєднання Гонконгу до материкового Китаю Голова КНР Сі Цзіньпін 1 липня привів до присяги Лі Цзячао (Джона Лі), як наступного Глави адміністрації Гонконгу, передає ЕКД.

  64-річний Джон Лі багато років служив у поліції, останніми роками викликав розбіжності в Гонконгу. Продемократичні сили та закордонні активісти описують його як послідовника жорсткої лінії та стійкого прихильника Пекіна, який сумлінно реалізував жорсткішу авторитарну владу Сі Цзіньпіна над Гонконгом.

  У серпні 2020 року, після того, як Китай ввів у Гонконгу закон про національну безпеку, Джон Лі, який допоміг створити новий підрозділ поліції з безпрецедентними слідчими повноваженнями, разом із 10 іншими особами потрапив під санкції США за «фундаментальний» підрив свобод та дозвіл «китайській службі безпеки діяти безкарно».

  Довідково: Гонконг належить до складу КНР як спеціальний адміністративний район. За принципом «одна країна, дві системи» Гонконгу гарантовано особливі права та демократичні свободи, у тому числі свободу зборів, свободу преси та незалежність судової системи.

  Новий Глава Гонконгу офіційно обійняв посаду

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *