Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Новак анонсував будівництво хайвею від портів Балтійського моря до портів на півдні України

  2018-11-20

  Глава “Укравтодору”, польський топ-менеджер Славомир Новак заявив, що в Україні почалося будівництво міжнародної транспортної артерії, яка з’єднає між собою порти півдня України і порти Балтійського моря. Про це він заявив у четвер, 15 листопада, в ході щорічного форуму “Миколаївщина – надійний партнер”.

  За словами Славоміра Новака, в 2017 році в Україні почалася реалізація проекту “GO Hiway”, який буде з’єднувати порти Миколаєва, Одеси та Херсона з портами Балтійського моря.

  У нас є один пріоритетний проект, який ми називаємо “GO Hiway”. Є така європейська мережа доріг, яка називається TEN (Trans European Network). Головною її ідеєю є поєднання морських портів між собою дорожніми, авіаційними і залізничними сполученнями. За останні дні отримали підтвердження від Європейської комісії, що наша частина проекту від портів Балтійського моря до портів Чорного моря України, включений в цю мережу, TEN. Це дасть в майбутньому можливість фінансування Європейським союзом грантових грошей, кредитних грошей і приватних інвесторів, – заявив Славомир Новак.

  Він також зазначив, що на будівництво дороги в Україні в цьому році було виділено 4 мільярди гривень. Крім цього, будуть залучатися гроші європейських партнерів, а також свої інвестиції в цей проект готові вкласти компанії з Китаю на умовах концесії.

  Цей проект бере свій початок від Гданська і Одеси на Чорному морі. Цей проект буде починатися на межі України і Польщі  до портів Одеси, Миколаєва, Херсона. У 2017 році ми почали масштабний ремонт цієї дороги. В цьому році ми виділили 4 мільярди гривень на цю дорогу, така ж сума буде і в наступному році. Є також зацікавленість китайських інвесторів в цьому проекті. Є інвестиції з Європи. Ми за п’ять років хочемо відремонтувати цей коридор. За 7-10 за гроші Європейського союзу поліпшити стан цієї дороги до першої категорії, – додав Славомир Новак.

  “NewsMir”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *