Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Норвезька та китайська компанії збудують в Україні найбільшу ВЕС Європи

  2019-10-30

  Норвезька компанія NBT та китайська компанія CRT підписали контракти про спільне проєктування та спорудження вітроелектростанцій “Зофія 2” та “Зофія 3” загальною потужністю 750 мегаватів, після спорудження це буде найбільший вітропарк Європи. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

  Зазначається, що вітроелектростанції планують збудувати у Запорізькій області на узбережжі Азовського моря, неподалік Кирилівки.

  На будівництво залучать 500 мільйонів євро від експортно-імпортного банку Китаю, Industrial Commercial Bank of China та China Construction Bank. Ще 250 мільйонів євро планують залучити у інших кредиторів.

  Загалом на реалізацію проекту планують витратити суму, еквівалентну 1% ВВП України. Енергії, яку вироблятиме ВЕС, вистачить для того, аби забезпечити електрикою 340 тисяч сімей.

  Нагадаємо, під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня західні інвестори висловлювали уряду та президенту занепокоєння щодо потенційних змін у системі “зелених” тарифів. В уряді пообіцяли, що змінювати “зелені” тарифи для альтернативних електростанцій “заднім числом” не будуть.

  Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв’язувати питання “зелених” тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

  Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Однак розмір цих тарифів наразі в Україні є найвищим у Європі. Це призвело до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *