Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  «Ніщо не затьмарить співпрацю Китаю та України», – інтерв’ю посла України в КНР

  2015-09-11

  Ігри Російської Федерації і Заходу на українському полі все ще тривають. Як же Києву врегулювати його відносини з кожною зі сторін? Чи вплине конфлікт на сході країни на українсько-китайське співробітництво?

  Багатьох читачів вельми хвилюють подібні питання, і кореспондент газети «Хуаньцю шибао» днями взяв ексклюзивне інтерв’ю у посла України в КНР – Олега Дьоміна. Посол упевнений, що співпраця можлива тільки за умови рівноправного діалогу, тільки так сторони зможуть зберегти свої інтереси.

  – Україна займає дуже важливе стратегічне положення між Європою та Азією. Яким чином можна врегулювати відносини із Заходом і Москвою, щоб це максимально відповідало інтересам кожної зі сторін?

  – По-перше, ми точно не збираємося врегулювати відносини Росії і Заходу на шкоду власним інтересам. Я погоджуся з фразою, що «Україна – це міст між Росією і Заходом», однак якщо цей «міст» зруйнується, баланс теж зникне. По-друге, у сформованій ситуації інтереси сторін можуть бути максимально враховані тільки за умови, що вони підуть на діалог на рівних засадах. На сьогоднішній день ми встановили дружні сусідські відносини з багатьма європейськими державами. Голова КНР Сі Цзіньпін оцінює українсько-китайські відносини як «рівні і взаємовигідні». Ми сподіваємося, що і з Росією вдасться вибудувати такі ж відносини, але, на жаль, поки що не вдалося.

  – Яку роль зіграли США в конфлікті в Україні?

  – Коли розгорілася криза на сході України, наші урядові війська були лише порожнім звуком. Раніше ми були військовими союзниками з Москвою і не вірили, що у нас в країні може початися війна, до того ж ми вважали, що Росія і Європа – це партнери, на яких завжди можна покластися. Коли почався конфлікт на сході, у нас не було іншого виходу, як відповісти на загрозу війни. Однак на той момент наша армія була абсолютно новою, їй було трохи більше року, у солдатів не було практично ніякого військового досвіду, і їм потрібно було удосконалювати свої вміння. Саме тому нам знадобилося залучити іноземних військових експертів, щоб вони проводили підготовку та тренування. Нам допомагала тренувати солдат не тільки Америка, але і Великобританія, Польща, Ізраїль і Латвія. Між іншим, США відправили найменше солдатів. Вашингтон, як і багато наших друзів, підтримує українські реформи по боротьбі з корупцією та демократизацію та ставиться до нас дуже щиро, може прямо вказати на наші недоліки і проблеми. Фраза про те, що «США розпалюють конфлікт на сході України», – неправда. Ми самі просили їх постачати нам зброю, але вони відмовилися.

  – Є інформація про те, що Росія продовжує виконувати умови договору, колись укладеного між кримською компанією «Море» і КНР про постачання корабля на повітряній подушці «Бізон». Договори про співробітництво з Китаєм, підписані попереднім урядом України, все ще мають силу? Крім того, раніше були відомості, що Пекін збирається взяти в оренду три мільйони гектарів земель в України, проте більше ніяких новин не з’являлося.

  – У ЗМІ багато неправдивої інформації про Україну. Хочу прояснити ситуацію: суднобудівна компанія «Море» була створена не в Криму, а на території України. І РФ не виконує жодного пункту угоди, укладеної нами з КНР. Договір про постачання «Бізона» виконуємо ми. Контракти, укладені раніше між Києвом та Пекіном, все ще дійсні, і ми збираємося виконувати наші зобов’язання. Криза на сході країни не позначиться на відносинах з Китаєм у галузі військової промисловості або інших сферах. Що стосується трьох мільйонів гектарів земель, можу лише припустити, що це неправдива інформація. Раніше були відомості про те, що посольство України в КНР вербує найманців, і я вже говорив, що це неправда. Це порушило б закони Китаю. Ми точно не могли б вчинити так. Все це провокації.

  – Як ставиться Київ до ініціативи Китаю «один пояс, один шлях»?

  – Україна стала першою країною в Європі, яка висловила бажання брати участь у будівництві «економічного поясу Шовкового шляху». Ми могли б зробити акцент на співпраці у сільськогосподарській сфері. Китай може поставляти техніку, економічну підтримку, а у нас є родючі землі і кваліфіковані фахівці. Якщо говорити про нашу кооперацію в рамках цієї ініціативи, збір зерна на Україні міг би збільшитися в три рази. Це вигідно не тільки нам і Китаю, але і всьому світу.

  POLITOLOG.NET

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *