Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Неоднозначний лист Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна Віктору Медведчуку

  2021-07-21

  Надзвичайний і повноважний Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун 19-го липня написав листа голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку, який знаходиться під домашнім арештом через санкції РНБОУ від 19-го лютого. Лист опублікував у своєму Фейсбуці нардеп від ОПЗЖ Олег Волошин.

  Посол Китаю в листі заявив про важливу роль співпраці ОПЗЖ і Компартії КНР в розвитку двосторонніх відносин між Китаєм і Україною, проігнорувавши санкції, затверджені указом Президента України на початку року.

  Цей лист від Посла Китаю дуже серйозний прецедент і досить прозорий натяк, на те як в Пекін ставляться до українських санкцій — це може стати важливим штрихом у врегулюванні кейсу «Мотор Січ».

  Як відомо, Китай прийняв законодавство, що дозволяє її громадянам і компаніям ігнорувати санкції будь-якої країни світу, а разом з тим оскаржити їх і домогтися компенсацій в судовій системі КНР.

  Довідково: В Україні заморожено активи ключового акціонера «Мотор Січ» — китайської компанії Skyrizon. А її власнику пану Ван Цзінь заборонений в’їзд на територію України, обмежено його право користуватися і розпоряджатися належним йому майном. Відповідне рішення РНБОУ введено в дію указом Президента України.

  Неоднозначний лист Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна Віктору Медведчуку

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *