Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Найбільша китайська корпорація згортає інвестиції в Україну із-за рейдерських атак

  2019-04-24

  Заступник директора української «дочки» китайської держкорпорації CNBM Тянь Вей заявила про припинення інвестицій в об’єкти альтернативної енергетики України після низки рішень українських судів. Про це 23 квітня повідомив сайт «Україна ру».

  CNBM – одна з найбільших держкорпорацій Китаю, входить в топ-500 найбільших компаній світу. Промислова група займає перше місце в світі по виробництву цементу, гіпсокартону та скловолокна.

  На Україні група володіє активами сумарною потужністю 267 МВт. У 2018 року 10 СЕС CNBM на Україні виробили 309 млн кВт-год електроенергії, що дозволило забезпечити річне споживання для понад 70 тисяч домогосподарств.

  Навесні поточного року після серії рейдерських атак компанія звернулася до уряду з документом, що передує можливому судовому розгляду між іноземним інвестором з державою.

  «Ми готові та хочемо працювати й надалі в Україні, можливості компанії велетенські — у нас багато перспективних напрямків діяльності та величезні ресурси для реалізації проектів. Але поки ми остаточно не врегулюємо ситуації з нашими активами про подальші кроки говорити зарано», — повідомив господин Вей.

  Раніше в квітні 2019 року CNBM змогла скасувати рішення Печерського суду про арешт сонячної електростанції на 53 мегават в Миколаївській області. Зараз компанія намагається через суди зняти арешт зі своїх рахунків.

  Ставши власником сонячних електростанцій, CNBM прийняла на себе численні борги перед українськими банками, які до сих пір продовжує виплачувати і обслуговувати.

  У 2018 рік українськими банками «віртуальний» борг був проданий ТОВ «ФК Веста», яку ЗМІ пов’язують з підприємцем Павлом Фуксом. Після цього національні суди і силові органи стали стрімко приймати рішення на користь цієї фірми.

  На підставі заяв нового власника неіснуючого боргу було організовано кримінальне переслідування, а на початку березня 2019 року на територію підприємства прийшли представники Національної поліції і Служби безпеки України.

  Китайська держкорпорація вирішила продовжувати боротьбу в правовому полі, але підкріпила свої наміри жорстко відстоювати свої інтереси на найвищому рівні. Консул КНР відвідав підприємство, заявивши, що забезпечення безпеки інвестицій є пріоритетним завданням Української держави.

  Напишіть відгук

  Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені Required fields are marked *