Про це заявив голова Донецької обласної державної адміністрації (ОДА) Олександр Куць під час презентації техніки на території шахти в п’ятницю, 19 квітня.

В рамках договорів, укладених з державним підприємством (ДП) “Мирноградвугілля”, ТОВ “Сані Україна” поставило на шахту “Капітальна” гирлове обладнання потужністю понад 3 тис. тонн вугілля на добу. Загальна вартість обладнання становила 140 млн гривень.

Голова ОДА заначив: “Це перше капітальне вкладення на придбання нового обладнання та запуск нової лави, яке дозволяє розвивати шахту. Ми сподіваємося, що не останнє. Зараз ми працюємо ще над 4 лавами. Це дасть можливість додатково видобувати від 1,5 до 2 тис. тонн вугілля на добу. Це дозволить шахті самостійно виплачувати заробітну плату і вийти на рентабельність”.

“Це вугілля дозволить нам перейти на енергонезалежність від інших постачальників, зокрема Росії, наситити наші ТЕС якісним вугіллям”, – додав він.

За словами пана Олександра, китайська техніка перевершує вітчизняні та інші аналоги за характеристиками ціни і якості.

Генеральний директор Sany Heavy Equipment Чжан Чжіхонь підкреслив, що сьогодні на території України працює вже майже 30 одиниць прохідницьких комбайнів, 2 очисних комплекси і 150 штук механічних секцій кріплення виробництва китайського виробника. “На ТОВ “Краснолиманське” наша техніка вже дозволила вийти на видобуток на рівні 8 тис. тонн вугілля на добу. Найближчими місяцями будуть здійснені поставки ще 2 комплексів на держшахти, що дозволить нарощувати видобуток на території України і сприяти розвитку економіки України”, – підкреслив генеральний директор.

“Шахта “Капітальна” сьогодні видобуває в середньому близько 1,4 тис. тонн вугілля на добу. Після масштабного оновлення обладнання за рахунок техніки нового покоління, видобуток буде збільшено як мінімум в 2,5 рази, що істотно поліпшить економічні показники підприємства. Загалом модернізація обладнання на державних шахтах дозволить наростити видобуток протягом 2 років в 3-5 разів”, – зазначив директор ТОВ “Сані Україна” Андрій Крикун.

До кінця 2019 року “Сані Україна” планує постачати на шахти ДП “Мирноградвугілля” ще 4 прохідницькі комбайни. Кожен комбайн щодоби забезпечить по 10-15 метрів підготовки очисних вибоїв. Загальна вартість цього обладнання – близько 100 млн гривень.
За словами Крикуна, очисні комбайни здатні добути до 1,5 млн тонн вугілля без капітального ремонту, що в 2 рази більше за вітчизняні аналоги.

Новий очисний комбайн MG210 має продуктивність до 12 тонн/хвилину, що робить його найпродуктивнішим в класі, які використовуються на території України. Цей показник в 2 рази вище показників очисних комбайнів вітчизняного виробництва. Скребковий конвеєр SGZ630 володіє ресурсом до 3 млн тонн, що також робить його кращим у класі на території України.

ТОВ “Сані Україна” планує здійснити постачання нового обладнання на ДП “Селидіввугілля”, ДП “Шахтоуправління “Південнодонбаське №1”, ДП “Шахта ім. М.С. Сургая”, ПАТ “Лисичанськвугілля”.

 

“Тянься Лінк”