Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  МЗС уклало меморандум про співпрацю з Українською асоціацією китаєзнавців

  2021-05-05

  Наприкінці квітня, Міністерство закордонних справ України в особі Дмитра Кулеба та президент громадської організації «Українська асоціація китаєзнавців», доктор філософських наук Віктор Кіктенко уклали Меморандум про співпрацю. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

  Міністр звернув увагу на постійно актуальну потребу дипломатичної системи у якісній аналітиці та експертизі в галузі сходознавства, зокрема синології, а також необхідність залучення фахівців з високим рівнем володіння китайською мовою, досвідом роботи в КНР, контактами у китайських наукових і ділових колах.

  Він також висловив впевненість, що започаткована співпраця сприятиме як розвитку інституційної спроможності Міністерства, так і подальшій розбудові українсько-китайського співробітництва.

  У свою чергу, Віктор Кіктенко відзначив широкі перспективи, які відкриваються для українських китаєзнавців у взаємодії з вітчизняним зовнішньополітичним відомством.

  Нагадаємо, у грудні 2020 року «Українська асоціація китаєзнавців» через свою позицію отримала широкий розголос. Після того як в ЗМІ було опубліковано коментар китаєзнавця Юрія Пойти про те, що українсько-китайські відносини повинні вибудовуватися з урахуванням українських національних інтересів, керівництво Асоціації опублікувало заяву про виключення експерта.

  Після громадського резонансу — заяву було прибрано з сайту Асоціації без пояснень. Однак сам Юрій Пойта покинув «Українську асоціацію китаєзнавців» і став співзасновником нового аналітичного центру.

  Довідково: ГО «Українська асоціація китаєзнавців» заснована у 2003 році, нині об’єднує понад 200 фахівців, які займаються вивченням Китаю та розвитком українсько-китайських відносин.

  МЗС уклало меморандум про співпрацю з Українською асоціацією китаєзнавців
  Фото: Української асоціації китаєзнавців

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *