Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  МЗС ПОЛЬЩІ: КИТАЙ НЕ ДАСТЬ УКРАЇНІ ГРОШЕЙ БЕЗ АСОЦІАЦІЇ З ЄС

  2014-01-30

  Китайська влада висунула умовою для своїх інвестицій в Україну підписання українською владою угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

  Міністр пояснив таку вимогу бажанням кращого захисту своїх інвестицій. Він додав, що Україна може отримати значно більше фінансової допомоги від Євросоюзу, ніж у 1993 році отримала Польща після підписання угоди про асоціацію.

  Нагадаємо, в кінці листопада 2013 українська влада відмовилася підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом, пояснивши це рішення недостатньою підтримкою європейцями їх економіки в умовах прогнозованого погіршення її ситуації.

  Восени 2013 року Україна підписала угоду з Експортно-імпортним банком Китаю на суму $ 3 млрд. Планувалося, що частина цього кредиту піде на модернізацію зрошувальних систем у південних районах країни з метою відновлення подачі води з Каховського водоканалу на 2,5 млн га сільгоспземель. Ставка кредиту, який може бути виділений Україні на 15 років, складе 6,5% річних. Перші транші китайського кредиту Україна розраховувала отримати вже навесні 2014 року. Половину цих грошей уряд думав направити на закупівлю китайського сільгоспобладнання.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *