Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    МВФ закликав Китай зміцнити курс юаня

    2011-07-22

    Джерело: Інтерфакс-Україна
    Міжнародний валютний фонд (МВФ) за підсумками щорічного аналізу стану економіки Китаю закликав владу КНР не перешкоджати зміцненню китайської нацвалюти – юаня.

    Разом з тим Виконавча рада МВФ високо оцінила стійку базу китайської економіки, яка підтримується сильним внутрішнім і зовнішнім попитом. Однак у заяві ради також йдеться про наявність ризиків для китайської економіки, пов’язаних із прискоренням інфляції і “мильними бульбашками” на ринках активів.

    За оцінками МВФ, ВВП Китаю зросте на 9,6% у 2011 році і на 9,5% у 2012 році.

    Прогноз для інфляції складає 4,7% на поточний рік і 3,3% на наступний рік.

    “Інфляція споживчих цін, що піднялася до кінця травня до 5,5%, була актуальною соціальної та економічної проблемою. Однак у разі відсутності подальших стрибків цін на продовольство і за умови продовження жорсткості грошово-кредитної політики інфляція повинна незабаром досягти піку і почати зниження у другому півріччі поточного року “, – вважають у МВФ.

    Усі 24 члени Виконавчої ради МВФ “у цілому погодилися з тим, що в середньостроковому періоді вищий курс юаня буде важливим елементом відновлення балансу економіки в напрямі посилення внутрішнього попиту”, наголошується в документі.

    Торік думки директорів МВФ із питання про необхідність зміцнення юаня розділилися.

    За оцінками експертів фонду, доповідь яких була оприлюднена в кінці червня, незважаючи на відмову від жорсткої прив’язки курсу юаня до долара, китайська нацвалюта все ще недооцінена на 3-23% залежно від методології розрахунків.

    “Курс юаня залишається істотно нижчим від рівня, що відповідає середньостроковим фундаментальним показникам”, – зазначили економісти у червневій доповіді. За минулий рік юань подешевшав щодо валют основних торгівельних партнерів КНР з урахуванням поправок на інфляцію.

    За даними МВФ, за минулий рік юань зміцнився на 5,5% щодо долара в номінальному вираженні, однак з урахуванням інфляції і оцінки за реальної купівельної спроможності спостерігалося зниження курсу китайської національної валюти.

    Після опублікування цієї доповіді Китай офіційно висловив незгоду з позицією МВФ по заниженій вартості юаня.

    “Світова криза і рецесія негативно вплинули на бюджетні показники і структуру витрат країн з економікою, що розвивається, – говорилося в 6-сторінковій аналітичній записці офіційних представників КНР у МВФ. – Зовнішні потрясіння призвели до виникнення серйозних перешкод на шляху реформ у Китаї, зокрема, валютної реформи”.

    За три роки після відмови від жорсткої прив’язки до долара у 2005 році юань подорожчав на 21%, після чого КНР із червня 2008 року по червень 2010 року утримувала його на рівні 6,83 за долар.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *