Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  “Мотор Січ” планують націоналізувати: у Раду направлять законопроєкт

  2021-03-05

  У Верховній Раді найближчим часом зареєструють законопроєкт про націоналізацію ПАТ “Мотор Січ”. Про це глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія розповів телеканалу “Прямий”.

  «Сьогодні, точніше не сьогодні, а на цьому тижні ми будемо подавати законопроєкт про націоналізацію “Мотор Січі”. Ви знаєте, що наклали санкції проти китайських компаній. Це питання обороноздатності… Для того, щоб врегулювати правовий статус цієї компанії», — відзначив Давид Арахамія.

  «Це частина ситуації у відносинах з Китаєм, треба проводити перемовини. Але, мені здається, нам треба реєструвати законопроєкт, тому що зараз повністю не визначений стан підприємства, там працюють декілька десятків тисяч людей. Вони звертаються до нас і просять визначити, який статус і яке майбутнє у цього підприємства», — додав він.

  «Це важливе підприємство, містоутворююче у Запоріжжі. Треба над цим працювати», — резюмував нардеп.

  Довідково: Після придбання китайськими інвесторами контрольного пакету підприємства “Мотор Січ” українська влада з 2017 року блокує китайським акціонерам доступ до підприємства. Останні звернулися до міжнародного арбітражу з вимогою стягнути з України 3,5 млрд доларів, які вони втратили через дії Києва.

  28 січня 2021 року у відповідь на це президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів підприємства.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *