Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Міноборони КНР і США уперше провели особисту зустріч

  2022-06-11

  Очна зустріч Міністра оборони Китаю Вей Фенхе та його американського колеги Ллойда Остіна відбулася в рамках Азіатського саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла”, що проходить у Сінгапурі, повідомляє CNN.

  За словами представника США, Остін закликав свого китайського колегу не надавати Росії жодної матеріальної підтримки. На пресконференції після зустрічі спікер Міноборони КНР У Цянь наголосив, що Китай цього не робив. «Китай не надавав Росії військової підтримки. Це точно», — зазначив він.

  Глави оборонних відомств США та Китаю також обговорювали питання Тайваню — цьому було присвячено основну частину зустрічі.

  США віддані своїй політиці одного Китаю, сказав Ллойд Остін своєму китайському колезі. Проте він попередив, що китайські збройні сили стають все більш агресивними, небезпечними та непрофесійними у регіоні.

  Як зазначив після зустрічі представник Міноборони США, дії Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) показують нещодавні заяви китайських офіційних осіб, які припускають, що Пекін може змінити статус-кво щодо Тайваню.

  «Держсекретар Остін також висловив стурбованість щодо … заяв офіційних осіб НВАК про те, що Тайванська протока не є міжнародними водами. Офіційні особи [КНР] неодноразово заявляли про це Сполученим Штатам за останні кілька місяців, і це викликає глибоке занепокоєння», — сказав чиновник.

  Відповідаючи на заяви США на брифінгу, У Цянь, своєю чергою, заявив, що не Пекін порушив багаторічну політику, яка забезпечувала стабільність у Тайванській протоці.
  «Статус-кво змінює не материк, це сили незалежності Тайваню… і зовнішні сили намагаються змінити статус-кво», — зазначив він.

  У повідомленні Міноборони КНР також згадується, що Вей Фенхе вказав на нещодавно оголошене постачання США озброєння острову на суму 120 мільйонів доларів, яке охоплюватиме «запасні частини для військових кораблів і пов’язану з ними технічну допомогу». КНР рішуче виступає проти цього та засуджує це.

  Крім того, як йдеться в заяві, китайський уряд і військові рішуче припинять будь-яку спробу оголошення «незалежності Тайваню» і рішуче захистять об’єднання батьківщини.

  Міністри домовилися розробити екстрені канали комунікації для вирішення кризових ситуацій, щоб уникнути переростання конкуренції між двома світовими державами у конфлікт.

  Загалом сторони оцінили зустріч як позитивну — вона тривала годину, удвічі більшу, ніж було заплановано. Пекін назвав її «конструктивною».

  Міноборони КНР і США уперше провели особисту зустріч

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *