2022-06-11
За словами представника США, Остін закликав свого китайського колегу не надавати Росії жодної матеріальної підтримки. На пресконференції після зустрічі спікер Міноборони КНР У Цянь наголосив, що Китай цього не робив. «Китай не надавав Росії військової підтримки. Це точно», — зазначив він.
Глави оборонних відомств США та Китаю також обговорювали питання Тайваню — цьому було присвячено основну частину зустрічі.
Як зазначив після зустрічі представник Міноборони США, дії Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) показують нещодавні заяви китайських офіційних осіб, які припускають, що Пекін може змінити статус-кво щодо Тайваню.
«Держсекретар Остін також висловив стурбованість щодо … заяв офіційних осіб НВАК про те, що Тайванська протока не є міжнародними водами. Офіційні особи [КНР] неодноразово заявляли про це Сполученим Штатам за останні кілька місяців, і це викликає глибоке занепокоєння», — сказав чиновник.
Відповідаючи на заяви США на брифінгу, У Цянь, своєю чергою, заявив, що не Пекін порушив багаторічну політику, яка забезпечувала стабільність у Тайванській протоці.
«Статус-кво змінює не материк, це сили незалежності Тайваню… і зовнішні сили намагаються змінити статус-кво», — зазначив він.
У повідомленні Міноборони КНР також згадується, що Вей Фенхе вказав на нещодавно оголошене постачання США озброєння острову на суму 120 мільйонів доларів, яке охоплюватиме «запасні частини для військових кораблів і пов’язану з ними технічну допомогу». КНР рішуче виступає проти цього та засуджує це.
Міністри домовилися розробити екстрені канали комунікації для вирішення кризових ситуацій, щоб уникнути переростання конкуренції між двома світовими державами у конфлікт.
Загалом сторони оцінили зустріч як позитивну — вона тривала годину, удвічі більшу, ніж було заплановано. Пекін назвав її «конструктивною».
Напишіть відгук