Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Мінфін виплатив 5,28 млрд грн за боргами ДПЗКУ

  2022-09-20

  Міністерство фінансів України виплатило 5,28 млрд грн за кредитом ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ), отриманим від Експортно-імпортного банку Китаю під державні гарантії. Про це повідомляє Finbalance із посиланням на урядові матеріали до проєкту держбюджету на 2023 рік.

  Зазначається, що у січні та липні 2022 року Міністерством фінансів виконано зобов’язання щодо державної гарантії відповідно до умов договору про погашення заборгованості ДПЗКУ у сумі 2,49 млрд грн та 2,79 млрд грн відповідно.

  “Зберігається висока ймовірність виконання державою гарантійних зобов’язань щодо заборгованості АТ “ДПЗКУ” також і у 2023 році”, — зазначають в уряді, уточнюючи, що йдеться про 4,6 млрд грн.

  Кабмін також зазначає, що внаслідок збройної агресії з боку РФ втрачено рухоме та нерухоме майно ДПЗКУ, що вплинуло на зменшення доходів.

  Крім того, ДПЗКУ несе додаткові витрати у зв’язку з необхідністю переміщення максимально можливих залишків зерна з філій, які перебували під загрозою окупації. Також внаслідок військових дій та блокування РФ морських торгових шляхів відбулося перенасичення внутрішнього ринку, що вплинуло на зниження ціни реалізації продукції нижче за вартість запасів.

  Мінфін виплатив 5,28 млрд грн за боргами ДПЗКУ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *