Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  МИКОЛА АЗАРОВ: УКРАЇНА ЗАЦІКАВЛЕНА У КИТАЙСЬКИХ ТЕХНОЛОГІЯХ ГАЗИФІКАЦІЇ ВУГІЛЛЯ

  2012-08-08

  Джерело: Офіційний сайт Кабінету Міністрів України

  Україна зацікавлена у використанні китайських технологій газифікації вугілля в рамках реалізації проектів із заміщення природного газу.

  Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі у вівторок із заступником голови правління “Державного банку розвитку Китаю” Лі Цзипінєм.

  “Для нас питання заміщення дорогого імпортного газу вугіллям – це стратегічне питання. Ми зацікавлені у китайських технологіях газифікації вугілля до водовугільного палива. Успішна реалізація цього проекту дасть змогу під час державного візиту Президента України в КНР, що запланований на листопад, говорити про більш масштабні проекти”, – сказав Микола Азаров.

  У свою чергу, Лі Цзипінь зазначив, що для реалізації в Україні проекту із заміщення газу вугіллям китайська фінустанова готова відкрити кредитну лінію на 3,656 млрд. доларів США. “Ви зараз реалізуєте програму із заміщення використання природного газу українським вугіллям. Ця програма зараз знаходиться на стратегічному рівні. Спеціалісти наших країн вже досягнули згоди щодо співпраці в рамках цього проекту, і ми готові надати вам кредит на суму 3,656 млрд. дол. США для підтримки цієї програми”, – сказав він.

  Водночас, заступник голови правління “Державного банку розвитку Китаю” позитивно оцінив дії Уряду щодо надання державних гарантій за цим кредитом. Він додав, що політична й економічна стабільність, яка зараз встановлена в Україні, сприятиме подальшій співпраці з Китаєм.

  Нагадаємо, що Україна має намір залучити 3 млрд. доларів китайських інвестицій для реалізації проектів в галузі АПК.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *