Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Ми зацікавлені у перенесенні азійських підприємств на українську територію, – Кулеба

  2020-05-08

  Українські дипломати в Азії вивчають, який бізнес розглядає можливість трансферу своїх підприємств. Найбільше Україна зацікавлена у фабриках Індонезії, Таїланду, Китаю та В’єтнаму.

  Україна володіє унікальною можливістю – це вільна торгівля з ЄС. Тому продукція зможе поступати не лише на внутрішній та глобальний ринок, а й на ринок ЄС. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю LB.ua.

  Проте як перенести сюди виробництво, якщо тут нема кому працювати? У нас вже є історії про японських виробників електрокабелів для машин, які будують гарні заводи, а працювати нікому,
  – сказав Кулеба.

  Міністр зазначив, що саме тому питання перенесення підприємств нерозривно пов’язане з трудовою міграцією. Без робочої сили – іноземні підприємства в Україні не потрібні.

  Можливо, виникне ситуація, коли умовна компанія перенесе своє підприємство з Китаю до Польщі, а на фабриці у Польщі будуть працювати українці,
  – зазначив Кулеба.

  Рекомендації послам в Азії з проханням вивчити це питання надіслали два тижні тому. МЗС разом з Національною інвестиційною радою опрацьовуватиме вже інформацію щодо конкретних підприємств.

  Зверніть увагу! В умовах кризи та зростання попиту на українських працівників, Кабмін ставитиме низку вимог перед закордонними роботодавцями. Серед цих умов:
  – страхування;
  – офіційна оплата праці;
  – гідні умови проживання;
  – гарантія лікування, зокрема, й у випадку інфікування коронавірусом.

  “24tv”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *