Під час війни між росією та Україною європейські країни продемонстрували безпрецедентну солідарність у підтримці України. Саме з цієї причини низка односторонніх дій та заяв президента Франції Макрона стали особливо “примітними”, повідомляє DW.
Німецька хвиля: «Як раніше повідомляло агентство Bloomberg, Франція, вочевидь, хоче співпрацювати з Китаєм для сприяння мирним переговорам між росією та Україною. З цією метою Макрон уповноважив свого радника з питань закордонних справ Еммануеля Бонна проконсультуватися з колишнім міністром закордонних справ Китаю Ван І, щоб розробити рамки для майбутніх російсько-українських переговорів.»
Посилаючись на анонімні джерела, Bloomberg повідомляє, що французька сторона вважає можливим сприяння проведенню російсько-українських переговорів цього літа. Високопоставлений французький чиновник підтвердив існування такого плану, хоча і відмовився розповідати його деталі.
Чиновник повідомив, що Франція також провела переговори з президентом України Володимиром Зеленським щодо підготовки «мирного саміту». Сам Зеленський підтвердив, що спілкувався з Макроном стосовно своєї поїздки в Китай. Але в Кремлі заявили, що росіяни не знають про «мирний план», запропонований Францією.
Навіть у Франції позиція Макрона викликала критику. У французькій газеті «Le Monde» повідомляється, що французькі дипломати втомилися від того, що їм доводиться «все приводити до ладу».
Китай завжди висловлював готовність працювати над досягненням миру між росією та Україною і з цією метою запропонував план з 12 пунктів для досягнення миру в Україні. Але пропозиції Пекіна отримали лише позитивну відповідь від Кремля. Так звана “нейтральна позиція” Китаю в російсько-українській війні викликала багато запитань.
Після оприлюднення планів щодо залучення Китаю в просуванні мирних переговорів між росією та Україною, президента Франції Еммануеля Макрона розкритикували за низку «підлабузнювань» до Пекіна під час свого візиту в Китай два тижні тому.
«Китайське керівництво вже поставило під сумнів право країн-членів ЄС і НАТО на існування, слова й дії Макрона явно заохочують китайських лідерів зазирнути далі в межі нашої толерантності, – повідомив Вебер в інтерв’ю газеті Pictet, – на тлі зростаючого порозуміння між китайським і російським лідерами Макрон явно підриває європейську єдність».
Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, німецький експерт з питань оборони від ВДП, також сказала: “Висловлювання й дії Макрона після його візиту в Китай підриває європейську єдність і послаблює позицію Європи щодо Китаю. Очевидно, що Китай на боці росії, а не на боці свободи й демократії”.
У гостьовому коментарі для Deutsche Welle експерт з Китаю Александр Ґьорлах пише: «Європейська сім’я переживає переломний момент, оскільки Париж укладає нові альянси з китайським і російським авторитарними режимами на заміну партнерству Франції з її європейськими союзниками. Якщо Макрон не стримається, його дії становитимуть серйозну загрозу для ЄС».
Напишіть відгук